KLADENSKO

Slánská muzejní noc

Kdy: v pátek 7. června od 16 hodin
Kde: Vlastivědné muzeum Slaný

Muzejní noc má podtitul Příroda živá i neživá. Od 16 hodin bude otevřena též kaple Zasnoubení Panny Marie s ukázkami hry na varhany. Ve stejný čas v kině začne první promítání francouzského filmu o přírodě Srdce dubu (2022), který budeme promítat opakovaně od 17.30 a 19 hodin. V zahradě u kina bude současně probíhat výstava dravých ptáků a dílničky pro děti. Důležitým bodem programu bude v 17.30 zahájení sochařské výstavy Setkání od známé umělkyně Alexandry Koláčkové. Celá akce vyvrcholí bluesovým koncertem kapely Charlieho Slavíka & Jiřího Maršíčka v 19 hodin v zahradě u kina. Muzejní noc potrvá do 22 hodin.

Slánská muzejní noc. | Video: Jitka Krňanská

Dětský sportovní denKdy: v sobotu 8. června od 9 hodin
Kde: Atletický stadion Slaný

Sportovní program pro děti. Soutěže v atletických disciplínách, basketbalu, hokeji a fotbalu. Hasičská pěna ve 12 hodin. Vystaveny budou hasičské, popelářské a historické a policejní vozy.

Francouzský trh na Masarykově náměstí

Kdy: v sobotu 8. června od 9 hodin
Kde: Masarykovo náměstí ve Slaném

Francouzský trh na Masarykově náměstí budou ke koupi vína, uzeniny, plody moře, sladkosti, palačinky a cidre a další. Vystoupí Marie Koldová, Katka Zimová a David Šarboch, dále kapela RASTAFIDLI ORKESTRA a poté kapela ROZKVĚTY.

Fotogalerie: Domov seniorů Velvary uspořádal pro klienty a jejich rodiny zahradní slavnost

7. kladenská veterán rallye

Kdy: v sobotu 8. června od 9 hodin
Kde: náměstí Starosty Pavla Kladno

Jako každý rok bude připravený dopolední program, občerstvení a prezentace vozů na náměstí. Se svým vystoupením potěší návštěvníky Vítek Fiala & Jazz Standards, zatančit si budete moci s Admirou Kladno. Pro fajnšmekry budou připraveny k otestování nové vozy ze stáje VW.

Dětský den v Klobukách

Kdy: v sobotu 8. června od 14 hodin
Kde: u sokolovny v Klobukách
Za kolik: 50 korun pro dospělé, děti zdarma

Připraveny jsou dětské atrakce, soutěže, hasičská pěna, cukrová vata, malování na obličej, velké mořské dobrodružství připravila Zlobidla sro. Na programu je také taneční vystoupení a papouškové Pad Parrots.

42. Kladenské dvorky

Kdy: v sobotu 8. a neděli 9. června od 14 hodin
Kde: Podprůhon Kladno
Za kolik: 100 korun, děti zdarma

Festival umění, hudby a setkání pod širým nebem. Podrobný program naleznete ZDE

Dětský den v Tuřanech

Kdy: v neděli 9. června od 14 hodin
Kde: areál restaurace U Jezírka, Tuřany

Den plný zábavy, soutěží a her. Děti se mohou těšit na Tlapkovou patrolu, Myšáka Edu, žabáka Standu a Bobíka z Bohušovic. Nebudou chybět soutěžní stanoviště za kačky, obchůdek s odměnami, mažoretky, skauti, záchranné složky, letadlo s bonbony a nafukovací labyrint.

Na myslivecké stezce aneb Poznáváme přírodu

Kdy: v neděli 9. června od 12 hodin
Kde: v okolí myslivecké chaty na Kaplířce, směr Markův mlýn
Za kolik: neuvedeno

Na účastníky akce čeká mnoho atrakcí v podobě ukázek psů, dravců nebo soutěží. Na myslivecké chatě bude připraveno bohaté občerstvení - dobrůtky ze zvěřiny, sladkosti, pivo, limonáda.

Tradiční výstava shozů spáraté zvěře se konala v pátek 31. května v Demonstrační obůrce Lánské obory. | Video: Jitka Krňanská

Kladenský symfonický orchestr vystoupí v kostele Nanebevzetí Panny Marie

Kdy: v neděli 9. června od 17 hodin
Kde: kostel Nanebevzetí Panny Marie, Kladno
Za kolik: 200 korun

Na koncertě spoluúčinkují pěvecké sbory Chorus Carolinus se sbormistrem Karlem Procházkou, Český chlapecký sbor Boni pueri se sbormistrem Pavlem Horákem a Ženský pěvecký sbor Smetana Kladno se sbormistry Ondřejem Novákem a Soňou Macháčkovou.

Tradiční Děkovný koncert Pro Lidice

Kdy: v neděli 9. června od 20 hodin
Kde: nádvoří muzea Památníku Lidice

Děkovný koncert Pro Lidice se uskuteční u příležitosti 82. výročí vyhlazení obce Lidice. Hlavním protagonistou je opět Ústřední hudba Armády České republiky. Součástí koncertu je také čtení jmen zavražděných lidických dětí a Světla z oken lidických domů, neboli rozsvěcení svíček na místech, kde stávala původní lidická stavení.