KLADENSKO

Buštěhrad na vodě

Kdy: v sobotu 22. června od 10 hodin
Kde: na Babkách
Za kolik: dobrovolné startovné

Na programu budou soutěže na kánoích, občerstvení a během akce projížďka po rybníku. Soutěží se o nejrychlejší posádku kánoe - vyřazovací soutěž v nejrychlejším přepádlování rybníka. Dále o nejšikovnější posádku slalomu - bezdotykový vítěz mezi bójkami v nejlepším čase. Připraven je také slalom pro děti.

Den plný zábavy v LibušíněKdy: v sobotu 22. června od 14 hodin
Kde: fotbalové hřiště FK Baník Libušín
Za kolik: vstup je dobrovolnýOd 14-18 hodin je připraven program pro děti - Jana Rychterová a Zpívající písničky, vystoupení dětí z MŠ a ZŠ Libušín, Mažoretky Květinky TJ Sokol Kladno, nafukovací atrakce, malování na obličej a spousta soutěží. V 18:15 začíná program pro dospělé a to koncerty skupin: Je na malinách, Olympic-tribute a Ikaros.

Fotogalerie: Slánský tuplák

XXII. ročník turnaje o ceny v pétanque

Kdy: v sobotu 22. června od 13 hodin
Kde: Otruby
Za kolik: junioři za 30 korun, dospělí za 50 korun

Kulturně sportovní odpoledne v Otrubech pořádá spolek Wotrubia. Pod vedením zkušeného ředitele turnaje Petra Pěnkavy a jeho týmu budou přihlášené dvojčlenné týmy rozděleny do tradičních kategorií junioři a dospělí. Po šesté večer je na programu hudba k tanci a poslechu.

Pet art ve Sládečkově vlastivědném muzeu Kladno

Kdy: v sobotu 22. června od 13 hodin
Kde: Sládečkovo vlastivědné muzeu Kladno
Za kolik: 80 korun

Přijďte si vyrobit vlastního pet - neobvyklého domácího mazlíčka z PET lahve. Jak na to vám poradí sochařka Veronika Richterová. Tentokrát bude původem z tajuplné podzemní říše, kde se to v temnotách hemží podivuhodnými tvory, jako jsou želvušky, larvěnky nebo chvostoskoci.

XIX. župní slet pořádaný Sokolskou župou Budečskou | Video: se souhlasem Jitky Krňanské

Chobot triatlonek a gulášfest

Kdy: 22. června od 12.30 hodin
Kde: fotbalové hřiště v Kačici a rybník Chobot

Triatlonek je rozdělen do kategorií pro děti a dospělé. Na všechny čeká plavání, jízda na kole a běh. Gulášfest začíná od 13 hodin. Vyhlášení výsledků bude po 17. hodině.

Devadesátky v letňáku

Kdy: v sobotu 22. června od 15 hodin
Kde: Letní kino Slaný
Za kolik: 500 korun

Pojďme všichni na jednu noc zavzpomínat na zlatý časy 90. let. Celý večer čekají na příchozí hudební bomby v podání dua Verona, skupiny Holki a nebo DJs legend kraje a další.

Benediktinská noc na zámku

Kdy: v sobotu 22. června od 17 hodin
Kde: Galerie Kladenského zámku
Za kolik: 100 korun

Užijete si atmosféru barokní kaple sv. Vavřince, kterou navodí i zpívání kvarteta Laurus, objevíte tajemství zámecké půdy a dozvíte se o nejvýznamnějších držitelích kladenského panství. S Margaritae Ars si budete moci vyzkoušet, jak se dříve tiskly a zdobily knihy a psalo brkem.

Přednáška Židé ve Slaném

Kdy: v neděli 23. června od 14 hodin
Kde: Infocentrum Pod Velvarskou branou
Za kolik: 100 korun, děti za 60 korun

Zajímá vás, kolik ve Slaném žilo židů? Kde bydleli nebo jaké bylo jejich postavení v místní komunitě? Je pravda, že ve středověku nesměli zůstávat ve městě po setmění? Pojďte si připomenout odkaz slánských židů a navštívit místa, která jsou se židovskou historií města neodmyslitelně spojena. Na účastníky čeká mnoho zajímavostí. Vycházka je navíc spojena s prohlídkou, jinak veřejnosti nepřístupného, židovského hřbitova ve Slaném, který je ve vlastnictví Židovské obce Praha.