Kromě závodníků v jednotlivých kategoriích traktorů podle výkonu motoru, se předvedli i soutěžící v off road trialu. „Pro publikum je to atraktivní podívaná, takže se lidem představily i posádky v kategoriích Speciál a Prototyp,“ řekl pořadatel. Kromě závodníků si ocenění odnesl i vítěz soutěže O nejhezčí traktor.

Klání, které začalo v 10 hodin a vrcholilo okolo půl třetí odpoledne, si nenechalo ujít na 650 diváků.

Jak doplnil čtyřiadvacetiletý pořadatel a zemědělec z nedalekých Hořešoviček, aktuálně obhospodařuje 110 hektarů polí, přičemž v zemědělství působí jejich rodina už několik generací. „Mám rád i zemědělskou techniku, takže jsem nadšeným sběratelem a vlastním už 14 traktorů. V pořádání soutěží mi aktuálně pomáhá bratranec Josef a společně zakládáme zapsaný spolek, který ponese název Snopova traktorová stanice,“ sdělil Jiří Snop.

2. ročník Traktoriády na motokrosové trati u Třebíze | Video: Jitka Krňanská

Kromě květnové Traktoriády se mohou návštěvníci těšit i na další setkání zemědělských strojů, které Snopovi pořádají letos na poli u Hořešoviček 31. srpna od 10 hodin. Střetnutí pod názvem Historická brázda bude tradičně ukázkou polních prací od sklizně po orbu. Návštěvníci se mohou se těšit na polní den s historickými stroji, jako jsou traktory značky Zetor, pásové traktory DT nebo kombajny Fortschritt.

Výsledková listina z 2. ročníku TraktoriádySpeciál/ Prototyp
1. místo Pavel Penc, 2. místo Pavel Kára, 3. místo Lukáš VysokomentskýTovární traktory do 30 HP
1. místo Jakub Cimrman, 2. místo Jaroslav Rouša, 3. místo Vojtěch Snop Tovární traktory do 100 HP
1. místo Matyáš Rubeš 2. místo Miloš Kácha, 3. místo Zbyněk ŠlajchrtTovární traktory nad 100 HP
1. Ondřej Rubeš, 2. místo Tomáš Cibrik, 3. místo Kamil RubešNejhezčí traktor
1. místo Pavel Steklý 2. místo Ondřej rubeš, 3. místo Zbyněk Šlajchrt