Zaplněný sál nejprve přivítal partu ze Slovenska, o tom, že je na Kladně oblíbená, není pochyb. Svižný ověření a zdomácnělý repertoár funguje perfektně. Kapelu stále doplňuje na baskytaru sympatická Veronika Smetanová, nástroj zvládá bravurně a je z Čech. Kladno se na "Horkýže" po čtyřech letech již hodně těšilo.

Tři sestry, tak to je na Sítné již více jak 14 let každoroční listopadová radost jejích příznivců. Ikony Lou Fanánek Hagen, Supice i další, to stále a nekonečně baví. Stage kapela doplnila o povedené tematické projekce a probarvené kouřové efekty, koncert má grády.

Oficiální promo materiály ke společné tour obou kapel uvádí:

Od rozdělení Československa uběhlo již drahně let, přesto oba soubory přinášejí důkaz o nerozbornosti jednoty a přátelství obou slovanských národů. Během čtyřhodinové smršti vás obě kapely jistě přesvědčí, že BIGBEAT JE BEZ HRANIC!

Třináct vybraných měst v České republice bude mít to nezměrné štěstí, že je navštíví tato velká internacionální show.

TŘI SESTRY - Českou hudební stálici, která dokázala propojit punk rockové rytmy s humorem a věhlasnými texty ze života samotných interpretů. Tři sestry vám zahrají všechny léty prověřené hity jako Kovárna, Mexiko, Zelená, Život je takovej, ale i písně z posledních alb, například Já jsem Aleš.

HORKÝŽE SLÍŽE – legendární slovenskou rockovou skupinu, která svou syrovou energií a charizmatem okouzlila stovky tisíc fanoušků. Písničky jako „Silný refrén“, „Mám v pi.i na lehátku‘‘, a „Malá Žužu“ jsou jen několika příklady toho, čím vás ohromí.

Playlisty obou kapel jsou vyladěné do poslední noty. Chybět nebudou ani různá překvapení, jakož i již proslulé prolnutí a následné rozdělení obou uměleckých těles, která tak metaforicky vyjádří společnou česko-slovenskou dějinnou epochu.

A my dodáme, kdo jste neměli možnost tuhle skvělou double show shlédnout na Kladně, stále ještě máte následující možnosti:

24.11.2023 HAVLÍČKŮV BROD KD Ostrov

25.11.2023 HRADEC KRÁLOVÉ KD Střelnice

1.12.2023 ČESKÉ BUDĚJOVICE KD Vltava

2.12.2023 ZNOJMO Nevoga aréna

8.12.2023 OSTRAVA Hala Tatran

9.12.2023 ZLÍN Hala DATART

Prohlédněte si přiloženou fotogalerii z Kladna, atmosféra byla opravdu výborná!

Autor: Bohumil Kučera