Kapela Trautenberk načala koncert ve zcela zaplněném Velkém sále kladenského Domu Kultury přesně v 19 hodin a osobitě bavila přítomné téměř jeden a půl hodiny.

Možná tuhle partičku stručně představíme. Jak sami uvádí, počátek téhle klatovské skupiny se datuje do roku 2010, koncertní vystoupení přišla o rok později. Cíl byl jasný, bavit sebe i lidi poctivým mixem metalu a rokenrolu. Image kapely je natolik osobitý, že stačí vidět jeden klip a už je prostě vždycky poznáte. Skvěle rozjetý projekt dostal velkou ránu v roce 2014, kdy nečekaně na zástavu srdce zemřel zpěvák kapely Tomáš „Obrouš“ Paima v pouhých 30 letech.

Co dále? Zbylým členům kapely se dostalo obrovské podpory jak fanoušků tak od spřízněných kapel a hudebníků. Rozhodli se v cestě pokračovat. Místo zpěváka zaujal Míra „Prasopes“ Císler a jde mu to parádně. Podařilo se zachovat charakter produkce, skvěle šlapající zvuk, zábavné a originální texty, nepřehlédnutelné kostýmy „bavorských kožených kraťasů“ i ohoz hráče na basovou kytaru, „krásky“ Jana „Aničky“ Suchého, tohle diváky prostě baví, dodnes. Kapelu ve dvou skladbách originálně doplnily krásné mažoretky.

Druhou polovinu večera bavily Kladno Tři sestry. Tuhle kapelu na Kladně představovat nutno není, jsou tu jako doma prostě. Zdědili od Trautenberků pěkně rozehřáté publikum a nenechali ho vychladnout. Představili jak novější kousky, vzpomínku na legendární „Kovárnu“. Tři sestry na Kladně, to znamená, že určitě potkáte i legendární oštěpařku Báru Špotákovou. Střihla si s kapelou dokonce jeden song, a hlavně se s manželem celý večer výborně bavili. V samém závěru došlo na bonusy v podobě legendárek jako „Průša“, „Zelená“, „Mexiko“ ….

Obě kapely si pro diváky připravily dárek v podobě společné fotky s diváky. Atmosféru koncertů a celý večer si můžete prohlédnout v přiložené galerii. No uvidíme, čím nás na Kladně překvapí Tři sestry za rok, každopádně se těším už nyní.

Bohumil Kučera