V rámci turné 100 let punkové republiky Radegast tour 2018 jste odehráli již pětici koncertů. Jak si zatím soubor pochvaluje atmosféru a dění na prvních odehraných akcích?

Atmosféra je dobrá. Máme nové písničky z desky Svobodu ředkvičkám!, která je už nyní v prodeji a oživil se nám tím i playlist. To nás velmi baví. Musíme se také trochu soustředit, abychom nové písně zahráli dobře. Myslím, že písničky jsou zatím přijímané dobře. Ono se to časem také víc naposlouchá a bude na koncertech ještě dost veselo, takže uvidíme…

Turné je sdíleno se spřízněnou punkovou Slobodnou Európou. Kdy jste hráli poprvé společně? Plánujete nějaké překvapení, třeba společnou píseň? A co hraní na Slovensku?

Setkávali jsme se na festivalech, nyní je to ovšem více rovnocenné. Jedná se o společné vystoupení obou souborů, kdy se nám také v rámci koncertu propojí nějaké písně. Tři sestry hrají od „Slobodky“ skladbu Analýza dokázala hovno. Na Slovensku občas hrajeme asi tak každý rok nebo dva. V nedávné době jsme tam odehráli malé turné s kapelou Horkýže slíže a to bylo příjemné.

Na světě je nová deska. Byla práce na jejím dokončení náročná? Ukrývá v sobě její název něco zvláštního? Dá se prozradit a přiblížit jaké hity na ní nalezneme a jak je to s videoklipem?

Desku jsme úspěšně natočili a první videoklip byl na písničku Háskov. Ta popisuje partnerské vztahy, přičemž se jedná o příběh kolorovaný alkoholem. Předpokládáme, že další potencionální hity se postupně také budou objevovat jako klipy. Jinak název alba vymyslel inženýr Magor. Jednou přijel z hraní, zrovna si dělal svačinu, a když viděl ředkvičky, jak jsou celé zabalené v celofánu a svázané, přišlo mu to nefér vůči jiné zelenině, kterou můžete koupit zvlášť, takže jsme si založili takzvanou neziskovku a budeme se snažit pro ředkvičky časem něco udělat… to je všechno v začátcích.

| Video: Youtube

Své fanoušky na koncertech Tři sestry zásobí výběrem skladeb za svoji dlouhou kariéru. Zazní nové písně už běžně naživo anebo zařadíte pro změnu i nějaký starý kus na přání publika, co jste třeba dlouho nehráli?

Průřez tvorby je základem každého playlistu, protože když Tři sestry hrají příští rok už 34 let, očekává se to tak. Nové písně jsme do nového setu zařadili v počtu pěti skladeb, což je tedy u zimních koncertů docela velká část novinek. Asi tak jednou za rok si pak sami uděláme změny v playlistu, abychom se i my jako hudebníci trochu osvěžili v tom, co a jak budeme dál hrát před publikem.

Tři sestry jsou celkem početné hudební těleso. Čemu se muzikanti rádi věnují i mimo svoje hudební aktivity?

Každý má něco svého. Někdo má v oblibě motorky, to jsem hlavně já a kytarista Kapitán Korkorán. Kapelník inženýr Magor jezdí a závodí na jachtách, navíc se věnuje i ochutnávání a prodeji šampaňského. Bubeník Vrána je celkem velký sportovec a fanda sportu. Harmonikářka Supice velmi ráda a často něco studuje, to mají někteří členové společné. Je to celkově průřez nejrůznějšími aktivitami. Já osobně nemám tolik času, nemám až tolik v oblibě zimu nebo lyže. Navíc tím, že bydlím na horách, je to poněkud paradoxní situace. Zimu nějak přežijeme a pak se začne opět hrát… Máme před sebou celou řadu koncertů, takže to je také potěšení a dokud to hraje, tak je to dost v pohodě!

Jaroslav Čačko