V loňském roce oslavil festival 15. narozeniny a pro akci podobného druhu je to úctyhodný věk. Za těch mnoho let se na jevišti v areálu přírodního kina v obci Tuchlovice vystřídala velká řádka souborů, které návštěvníkům ukázaly to nejlepší z jejich repertoáru.

Letos jsme pro vás připravili jednu velkou, a doufáme, že i velmi příjemnou změnu. Rozhodli jsme se, že nebudeme rozdělovat festival na dětskou a dospělou část, nýbrž že soubory promícháme. To znamená, že po oba dny uvidíte jak dětské, tak dospělé soubory.

Hlavní program tedy začne v sobotu a skončí v neděli. Rozhodně byste si letos neměli nechat ujít večerní představení, kdy se vám představí hned dva folklorní soubory. Na které se můžete těšit, zatím nechám obestřeno tajemstvím a bude vám to prozrazeno později.

V sobotu odpoledne zahájíme hlavní pořad festivalu v areálu letního kina, kde se představí řada pražských a středočeských souborů. Výlet si ale můžete udělat na celý den, nudit se určitě nebudete. Dopoledne si projdete pouť, která je v Tuchlovicích po celý víkend. Děti i dospělí se určitě rádi svezou na kolotoči nebo autodromu, na střelnici uděláte své milé radost papírovou růží a ani cukrová vata nebude chybět.
Odpoledne už vás čeká ta správná folklorní podívaná. To si nemůžete nechat ujít!

Pátek 8.května
V 16 hodin:kostel sv.Havla – Floriánské zpívání a hraní. Představí se zde muzika J.Vycpálka a soubor Děcka ze Skoronic.
V 19.30 hodin: sál NKC, Nové Strašecí - Vítejte u nás – jedná se o vystoupení souboru Čtyřlístek a hostů festivalu.

Sobota 9.května
Od 10 - 12 hodin: volná vystoupení zúčastněných souborů v obci Tuchlovice.
Ve 14 hodin: letní kino – V Tuchlovicích na pouti ať se nikdo nermoutí. Hlavní program - vystoupení dospělých a dětských souborů.
V 19.30 hodin: večerní představení v letním kině – vystoupení Slezského souboru Heleny Salichové a souboru Gaudeamus.
Ve 21 hodin: sál České hospody – Pouťová tancovačka. K tanci a poslechu hraje kapela Nová Laura M. Holana.
Ve 21 hodin: letní kino – Na svatého Floriána tancujeme až do rána – škola lidových tanců. Pro zájemce budou vyučovány lidové tance pod vedením Slezského souboru Heleny Salichové a souboru z Rumunska. Dostaveníčko pod lipami – folklorní nokturno dospělých souborů a muzik.

Neděle 10.května
Od 10 - 12 hodin: volná vystoupení zúčastněných souborů v obci Tuchlovice.
Ve 14 hodin: letní kino – Přijeli jsme na pouť. Hlavní program - vystoupení dospělých a dětských souborů. (el)