První zastavení čeká turisty na Hlaváčkově náměstí, kde průvodce přiblíží historii bývalého sirotčince, domova důchodců a hospodářské školy. Trasa prohlídky bude pokračovat směrem k hudební škole, nemocnici a vilové čtvrti. Akci zakončí povídání o 1. základní škole Na Hájích a nové sportovní hale, která je poslední zastávku na trase.

close Slavnostní zahájení turistické sezony. info Zdroj: Městské informační centrum Slaný zoom_in Slavnostní zahájení turistické sezony.

„Tento rok je pro naše infocentrum výjimečný tím, že nezahajuje pouze turistickou sezónu u nás, ale v celém regionu,“ říká Zoja Kučerová, vedoucí infocentra zastupující město v Destinační agentuře. „V rámci Destinační agentury Kladensko-Slánsko se snažíme podporovat akce přispívající k rozvoji cestovního ruchu a propagovat méně známá místa,“ doplňuje Radek Vondráček, místostarosta Slaného.

Dalšími zajímavými místy, o kterých budou průvodci při vycházce povídat, jsou letní kino, vodojem, lesopark Háje, místní flóra, hudební altánek a Tyršův kámen. Chybět nebudou ani zajímavosti o městě.

„Jedná se o skvělou příležitost pro všechny, kteří chtějí strávit odpoledne aktivně a zároveň se dozvědět něco nového o našem krásném městě," doplňuje organizátorka akce Kristýna Beránková z Infocentra.

Akce je zdarma a předchozí registrace není nutná.