Pozvání na náměstí Krále Vladislava přijalo na šest desítek dobrovolných sborů z regionu. Oslavy se uskutečnily pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Petry Peckové, která se rovněž setkání zúčastnila za doprovodu velvarského starosty Radima Woláka, starosty SDH Velvary Františka Sairfta, senátora za Slánsko a Litoměřicko Ladislava Chlupáče a dalších významných osobností.

Sobotní dopoledne patřilo slavnostnímu nástupu a přehlídce praporů. Poté se průvod hasičů odebral na hřbitov, kde společně uctili památku svého zakladatele – velvarského občana Karla Krohna. Při zpáteční cestě si hosté prohlédli hasičskou zbrojnici. Sál Záložny byl poté vyhrazen váženým hostům a všem, kteří akci podpořili.

Veřejnost si po poledni užívala na náměstí bohatý program, kterému dominovala přehlídka současné a historické techniky. K vidění byly dynamické ukázky činnosti hasičů ale i dalších zúčastněných, jako například kynologů nebo záchranářů. Hudební doprovod zajistil na pódiu Orchestr Žižkovská smršť.

Návštěvníci si mohli dále prohlížet expozice obou velvarských muzeí a nechyběla ani dobrodružná cesta pro děti i dospělé na téma přírodní živly.

Náměstí bylo plné stánků a občerstvení. O své členy a další hosty se postaraly a pochoutky nejen z domácí kuchyně pro ně nachystaly tradičně členky SDH. Slavnosti vyvrcholily večer v Záložně hasičskou zábavou za doprovodu skupiny Akce Band.