Při benefici nechyběly děti, které měly předtím na sále i svůj karneval a večer si následně užily i s dospěláky. Pro Vojtu se podařilo za pár hodin vybrat 52 100 korun.

Vojta navštěvuje třetím rokem základní školu. Jako osmiměsíční miminko prodělal velmi závažné onemocnění. Kolem očí mu vyrostl zhoubný nádor, který ho připravil částečně o zrak. Na jedno oko v průběhu náročné léčby, která trvala rok a půl, chlapec oslepl. „I druhé oko má velmi poškozené. Bez digitální lupy se v životě a ve škole neobejde. Léčba se podepsala i na vývoji chrupu. Druhé zuby Vojtovi nenarostou a časem bude potřebovat implantáty,“ popsala obtíže Vojtova maminka Veronika Pešková.

„Když jsem se dozvěděl o Vojtových problémech, a že by rodině prospěla finanční pomoc, napadlo mě uspořádat benefiční koncert. Kromě naší kapely, která takto veřejně vystoupila úplně poprvé, jsme na pódium pozvali i H-Band ze sousedního Hrdlíva. Večer se vydařil a pro Vojtu se vybralo více než dvaapadesát tisíc korun. Za to všem dárcům moc děkujeme,“ řekl iniciátor benefice Petr Matějovský z kapely Diamant.

A radost měl i obdarovaný Vojta. S maminkou Veronikou, tatínkem Jiřím, sestřičkou Karolínkou a dalšími dětmi si večer velmi užili.