Cyrilův velmi zajímavý netradiční kočovný projekt přináší občerstvení, zábavu i poučení pro všechny generace. Energický třiatřicetiletý kavárník navíc srší nápady a vtipem a ke každému šálku kávy přidává vždy něco navíc, včetně zkušeností, které získal při svých studijních pobytech ve Španělsku a Francii.

Návštěvníci zahrady a hosté pojízdné kavárny se mohou zapojit do šachového maratonu, ve čtvrtek si například užili Francouzský den a minulý týden dokonce promítání záznamu divadelního představení z pera španělského barokního autora Lope de Vegy - Ženy a sluhové.

„Tento autor je dnes neprávem trochu opomíjený a je to velká škoda. Ve své době byl oslavovaný jako dnes Shakespeare. Před časem jsem objevil jeho hru a přeložil ji do češtiny. Nazkoušena byla pod vedením režiséra Petra Smyczka (syn režiséra Karla Smyczka, který je původem Slaňák, pozn. red.) už v době covidové a uvedena byla při festivalu na zámku Plumlov,“ řekl překladatel.

Cyril Navrátil:
„Devatero řemesel, desátá kavárna.“

„V hlavní roli účinkuje Veronika Žilková, moje matka, dále sestra mojí sestry Korduly, Anička Stropnická, její manžel Jan Grundman a manželé Karel a Nikol Heřmánkovi. Hra je na svoji dobu velmi moderní, feministická a pokroková. Kdo neví, že se jedná o barokní dílo, ani by nepoznal, že ji nenapsal současník. Jedná se o nadčasovou komedii o milostném trojúhelníku, “ dodal Navrátil s tím, že v přípravě je pro slánskou Kumpánovu zahradu i promítání cyklu scénického čtení her Zlatého věku Španělska a také studentský filmový festival.

„Jsem velice rád, že mi dalo Slaný příležitost v tomto nádherném prvorepublikovém prostoru zakotvit. Vděčím za to hlavně Jakubu Hložkovi z odboru kultury, se kterým jsme se potkali na jednom z letních koncertů na náměstí, kde jsme se rovnou i domluvili na letošní spolupráci,“ potvrzuje Cyril Navrátil.

| Video: Youtube

Kromě toho chystá ve slánské zahradě i další počiny. Těšit se můžete dle rozpisu na FB Café Poeta už v sobotu 20. srpna na klavírní sólo od 18 hodin, v neděli 21. srpna - Slaný hledá talent (celodenní akce) a vystoupení vrhačů nožů je od 15 hodin. V pondělí 22. srpna - houslista Eduardo García od 18 hodin, v pondělí 29. srpna koncert Klezmer – housle, klarinet, klavír od 18 hodin, v neděli 4. září Indické tance od 14 hodin, v úterý 13. září – KlaSax, ženské saxofonové kvarteto od 17.30 hodin. Vstupné zdarma. Každý dobrovolný příspěvek je vítán.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.