Expozice kombinuje dva zdánlivě neslučitelné obory. Biologickou část tematicky doplňují výtvarná díla kladenských škol a organizací. Do spolupráce s muzeem se zapojila Základní umělecká škola Hynka Kubáta Kladno, Gymnázium Kladno, Základní škola Montessori Kladno a Zahrada, poskytovatel sociálních služeb Kladno.
Prohlédněte si kouzelný svět výstavy Kořeny:
Jak uvedla Michaela Brábníková, která má na starost propagaci, výstava vznikla v Západočeském muzeu v Plzni a jejím autory jsou Sylvie Pecháčková a Ondřej Peksa. "Získala druhé místo v prestižní soutěži Gloria musaealis a my jsme rádi, že ji nyní můžeme představit návštěvníkům v našem muzeu," uvedla Brábníková.
Příchozí se tam mimo jiné ve Sládečkově vlastivědném muzeu dozví, jak vypadá krtek doopravdy, co má ve spíži a kdo s ním v podzemí ještě bydlí. Prohlédnou si kořeny hodně zblízka a potkají kořenové lupiče, podzemní zpěváky, mistry světa ve skoku vidličkou a poznají podzemní internet.
"Zatímco děti budou tahat pohádkovou velikou řepu, dospělým výstava poodhalí, jaká tajemství odkrývají v půdě špičkoví čeští vědci. A než se děti vynoří z krtčí nory, můžete si v pohodlí v dámském a pánském koutku počíst o kořenech jedlých, pitných, krásných i vychytralých. Nakonec zjistíte, že bez fantazie se v podzemním světě neobejdete a že hranice mezi realitou a fantazií je tenká. Zkuste ji najít," pozvala na Kořeny Michaela Brábníková.
Po dobu trvání výstavy se mohou návštěvníci těšit na zajímavý doprovodný program. Například na populárně naučnou přednášku Romana Pavela s názvem Léčivé kořeny, která se uskuteční v úterý 23. dubna od 18 hodin.