Bez zapálení velké hranice se musí obejít návštěvníci na Mayrovce. Ovšem jak řekla Kladenskému deníku produkční Hornického skanzenu Mayrau ve Vinařicích Kristýna Černá, program se neruší. "Čarodějnice budu bohužel bez ohně a špekáčků, nicméně program se neruší. Máme připravenou zábavnou stezku pro děti, zahraje kapela Ikaros a připravené je bohaté občerstvení," pozvala i tak Černá na akce do skanzenu.

Připravenou velkou hranici odstraňují také na Sletišti v Kladně, kde se měla vzplanout za tribunou. O opečené špekáčky ale návštěvníci nepřijdou, jak uvedla mluvčí kladenského magistrátu Kateřina Přibylová, připravovat se budou na grilu. "Čarodějnice na vatře se pálit nebude, nebudou ani menší ohýnky na opékání špekáčků. Ovšem zbytek programu platí naprosto nezměněný. Špekáčky se budu dělat na grilu," uvedla Kateřina Přibylová.

Také tradiční čarodějnice ve Slaném Kvíčku na hřišti za sokolovnou se uskuteční. Ještě v pondělí odpoledne bylo v plánu, že se akce obejde bez vatry. Večer se k čarodějnicím v Kvíčku vyjádřil i starosta Slaného Martin Hrabánek. "Rušit se nic nemusí. Domluvil jsem s hasiči, že akce bude pod přímým dohledem slánské jednotky. Tímto bych rád poděkoval Martinu Vondrovi, řediteli územního odboru Kladno HZS Středočeského kraje a i jeho kolegům ze Slaného za skvělou spolupráci nejen při pálení čarodějnic," uvedl na sociální síti.

Hranice nebude zapálena ani v Buštěhradu. "Program normálně proběhne. Má být pěkné počasí, tak by byla škoda akci přesouvat na jiný termín, čili vše zůstává, jen nebude oheň," vysvětlila starostka Buštěhradu Daniela Javorčeková.