VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

včera 20:49

Starostům radní nabídnou vize i praktické rady

Střední Čechy - Změnu proti třem minulým schůzkám chystá středočeské hejtmanství pro v pořadí již čtvrté setkání vedení kraje se starosty obcí a měst. Na akci, kterou v úterý 11. prosince hostí Clarion Congress Hotel v Praze, se zkrátí prezentace jednotlivých členů rady kraje představujících to, co dělají jejich týmy – a důraz bude kladen na to, co se chystá.

8.12.2018

Chřipka zatím neútočí. Přesto pacientů přibývá, nejvíc na Příbramsku

Střední Čechy – Lidí, které trápí problémy spojené s akutní respirační infekcí, opět přibylo – chřipkové viry to ale zatím na svědomí nemají. Ty totiž laboratorní testy u pacientů neodhalily.

8.12.2018

Dost manželství zkrachuje

Střední Čechy – Partnerství, úředně zpečetěné navždy a na věky, často nevydrží. To, že sňatek dnes mnohdy neznamená závazek na celý život, ukazují čísla statistiků za první pololetí letošního roku. Během šesti měsíců skončilo ve středních Čechách rozvodem šestnáct stovek manželství. Uzavřených sňatků bylo ve stejném období dva a půl tisíce.

8.12.2018

Silný vítr se žene omrknout vánoční stromy

Střední Čechy – Pozor, může to pěkně fičet. Výstraha, kterou meteorologové vydali pro celé území Středočeského kraje i s Prahou uprostřed, stejně jako pro regiony ležící směrem na západ, sever i jih, platí po většinu víkendu – do nedělní 16. hodiny; během nedělního odpoledne by však čerstvý jihozápadní vítr měl slábnout.

8.12.2018

V jízdních řádech přibývá vlaků

Střední Čechy - Jezdit „po paměti“ nemohou od neděle 9. prosince cestující, kteří často využívají vlaky. Nové jízdní řády přinesou podstatné změny. V časech odjezdu - a někde i v trasách. Na mnoha tratích přibudou nové spoje (třeba na spojení Říčan s Prahou skutečně velmi výrazně).

7.12.2018

Chytré lampy si posvítí na ty, co sekají trávu nevhod

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Pod svícnem tma, říká se v případech, kdy něco zůstalo utajeno, ačkoli to vlastně bylo přímo na očích. Něco podobného rozhodně neplatí v případě takzvaných chytrých lamp. Jejich úkolem je hlavně svítit - ovšemže úsporněji a navíc chytře, v závislosti na tom, jak se stmívá a rozednívá - avšak nezůstane bez povšimnutí, co se kolem nich šustne.

7.12.2018

Vrací se domů. Zkušený trenér opouští Jirny a přebírá Brandýs

Praha-východ - Starosti o záchranu mění za boj o přední příčky, byť o soutěž níž. Zkušený fotbalový trenér Václav Hradecký se na okresní trase stěhuje z třetiligových Jiren do divizního Brandýsa.

7.12.2018

S jihem Čech se Středočeši kamarádí

Střední Čechy - Společné silnice i železniční tratě, společný tok řeky Vltavy - a společná také řada starostí i zájmů. Třeba těch, které se týkají památek kolem společné hranice. Takové jsou úzké vazby dvou krajů - Středočeského a Jihočeského. V červnu se hejtmanky Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) a Ivana Stráská (ČSSD) domluvily na mnohem těsnější vzájemné spolupráci - a nyní už je to i černé na bílém.

7.12.2018

Hasičům loni koupili člun, teď pod něj přidali ještě vozík

Dobříš /FOTOGALERIE/ - Nového pomocníka mají profesionální hasiči z Dobříše. Má dvě kola, bytelnou oj a unese celé plavidlo. Hasiči dostali přívěs pro přepravu záchranného člunu určeného pro zásahy na vodní hladině. Nahradí dosud používaný skříňový typ, jehož technické provedení, jízdní vlastnosti i operativnost na místě zásahu nelze s novinkou vůbec srovnávat.

7.12.2018

OBRAZEM: Škoda představila v Tel Avivu nový model Scala

Mladá Boleslav/Tel Aviv - Škoda představila v Tel Avivu nový model Scala. Jedná se o kompaktní třídu vozů – název Scala pochází z latiny a znamená schody nebo žebřík. Podle automobilky vůz s karoserií hatchback k kombinuje emocionální design, vysokou funkčnost a nejmodernější možnosti konektivity a přenáší do sériově vyráběného vozu poprvé emocionální designový jazyk studie Vision RS.

7.12.2018

Rady k pohybu po Praze může mít každý v kapse

Střední Čechy - S komplikacemi se nově mohou setkávat středočeští řidiči, kteří přijíždějí do Prahy od severu, západu i z východu. V některých městských částech metropole přibyly na ulicích modré a fialové čáry vyznačující nové zóny placeného stání.

7.12.2018

Kdo Středočeskému kraji půjčí čtyři miliardy?

Střední Čechy - Zadlužení kraje je předmětem opozičně-koaličního dohadování středočeských politiků dlouhodobě - bez ohledu na to, kdo je zrovna u moci. Byť se všichni vlastně shodnou, že zvláště potřebné masivní opravy středočeských silnic se bez úvěru neobejdou. A právě to je nyní aktuální.

6.12.2018

Víkendová lákadla nabízejí adventní vznešenost i stín smrti

Střední Čechy - Skrznaskrz provoněna adventní atmosférou jsou doporučení, která před víkendem 8. a 9. prosince nabízí Lucie Vurbsová ze Středočeské centrály cestovního ruchu. K návštěvě láká třeba do Benešova, kde v sobotu od 10 hodin čeká v Muzeu umění a designu na děti od 8 do 12 let vánoční dílna spojená s výrobou vánočních ozdob z netradičních materiálů.

6.12.2018

O miliony pro motorkáře se politici hádají i pět měsíců po akci

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Červencová oslava 115. narozenin motocyklové značky Harley-Davidson v Praze už dávno patří minulosti - ohlasy však přetrvávají dodnes. A nikoli pouze jako pozitivní vzpomínky na vydařenou akci. Mezi středočeskými politiky nadále planou spory kolem deseti milionů korun, jež kraj poslal organizátorům.

6.12.2018

Číst si ve vlaku? Mnohde není nic snazšího!

Střední Čechy - Novou šanci potěšit čtenáře dostávají knížky, které jsou přečtené, okoukané, znelíbily se, překážejí někomu doma - a hlavně ty, jež už dosloužily ve veřejné knihovně. Ještě je může někdo ocenit. Antikvariát přitom není jedinou šancí. Cesta publikací na odpočinku do nového života může být přímější. Vede přes nádraží.

6.12.2018

Ohně pekelné i nepekelné, strach z malých letadel a dobrotivá Smrtka: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 3. až 5. prosince 2018.

6.12.2018

Na stánku si vybírejte také očima, radí šéfka hygieny

Střední Čechy - Stánky s teplými nápoji i něčím na zub jsou lákadlem nejen pro návštěvníky vánočních trhů. Jako magnet přitahují také hygieniky. Ti si ale nepřicházejí pochutnat; chodí na kontroly. Ty loňské přitom ukázaly, že dodržování základních pravidel je některým stánkařům třeba důrazně připomínat.

5.12.2018

Cestujících ve vlacích přibývá. A prý ještě bude

Střední Čechy - Jestlipak všichni účastníci přijeli vlakem? Tahle všetečná otázka se nabízí v souvislosti se setkáními v rámci čtyřletého projektu Železniční doprava pro kraje, který završila konference v TOP Hotelu Praha na Chodově. Středočeský kraj na ní zastupovali radní pro oblast dopravy František Petrtýl (ANO) a ředitel příspěvkové organizace IDSK - Integrované doprava Středočeského kraje – Pavel Procházka.

5.12.2018

Vylepšení Pražského okruhu získalo souhlas kraje

Střední Čechy - Důležitého souhlasu vyznívajícího ve prospěch řidičů, který je nicméně jen jedním z řady potřebných vyjádření, se dočkala již existující část Pražského okruhu neboli dálnice D0.

4.12.2018

Dopravu v kraji má zlepšit elektrický pohon

Střední Čechy - Na elektrický pohon by se Středočeši neměli svézt pouze vlakem, ale do budoucna i autobusem. Naznačují to v úterý zveřejněné pasáže strategického plánu kraje hovořící o bezemisní a energeticky úspornější dopravě. Řešení vedoucí k čistšímu vzduchu má přinést podpora elektromobility. Jak ve veřejné dopravě, tak v té individuální.

4.12.2018

Negativní, shrnuje policie odhalení z kontrol na honech

Střední Čechy - Zbraně jsou v pořádku - a jejich držitelé rovněž. A papíry v naprosté většině jakbysmet. Tak lze shrnout dosavadní výsledky kontrol myslivců na sobotních honech, na něž se již měsíc vydávají příslušníci odboru pro zbraně a bezpečnostní materiál středočeského policejního ředitelství.

4.12.2018

Čerpací stanici v Nelahozevsi možná přepadli muž a žena

Nelahozeves /FOTOGALERIE, VIDEO/ - S novou verzí pracují aktuálně policejní vyšetřovatelé, kteří se věnují případu přepadené čerpací stanice v Nelahozevsi na Mělnicku. Dva pachatelé při ní zastřelili 58letou obsluhu stanice. Původně policisté hovořili o dvou mužích.

4.12.2018

Středočeská hrubá mzda se vyšplhala na 31 670 korun. Máte ji?

Střední Čechy - S nelibostí bude zřejmě leckdo pohlížet na čísla, která v pondělí zveřejnil Český statistický úřad. Průměrná hrubá mzda se ve třetím čtvrtletí ve středních Čechách vyšplhala na 31 670 korun měsíčně. S tím, že „průměrný“ pracovník si proti loňsku polepšil o 8,7 procenta - čili jinými slovy: meziročně dostal přidáno 2531 korun hrubého.

4.12.2018

Emanuel Šíp: V silách kraje je upozorňovat na problémy

Střední Čechy /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Dalším z panelistů i hostů debaty s hejtmankou Středočeského kraje, která se uskutečnila v rámci akce Deník s vámi, byl i Emanuel Šíp, předseda Dopravní sekce Hospodářské komory ČR. Právě u příležitosti setkání s hejtmankou pak poskytl Deníku rozhovor.

4.12.2018

Školáci budou soutěžit v šetření vodou. I penězi při návrhu opatření

Střední Čechy - Využití dešťové vody, opatření, která umožní zadržet vodu na pozemku, nebo úspory pitné vody včetně využívání takzvané šedé vody. To jsou drobnější projekty, s nimiž se žáci základních škol i středoškoláci mohou zapojit do druhého ročníku soutěže nazvané Šetřím, šetříš, šetříme? aneb Vody je málo.

3.12.2018

Vilém Růžička: Naším cílem je zpříjemňovat lidem život pomocí nových technologií

Střední Čechy /ROZHOVOR/ – Novým ředitelem Středočeského inovačního centra (SIC), které se snaží podporovat výzkum, vývoj a inovace na území, nebo utvářet partnerství a navazuje novou spolupráci mezi firmami a akademickou sférou v kraji, se stal před necelými třemi měsíci Vilém Růžička. Právě on byl jedním z hostů debaty Deník s vámi, přičemž u této příležitosti poskytl Deníku rozhovor.

3.12.2018

Chlapec zmizel z domova. Pohybuje se mezi narkomany v Praze?

Od osmého listopadu letošního roku pátrají policisté po zeprve šestnáctiletém mladíkovi. Ten od den dříve odešel z místa svého trvalého bydliště v obci Kamenice-Ládví v okrese Praha východ a od té doby se neukázal a nepodal o sobě žádnou zprávu. Podle policie je možné, že se pohybuje mezi drogově závislou mládeží na území hlavního města Prahy.

3.12.2018

Nemocných dětí přibývá, ale chřipka za to nemůže

Střední Čechy - Viry chřipky zatím ve středních Čechách nebyly zaznamenány, třebaže si na „chřipkové onemocnění“ stěžuje stále více lidí - a patrné je to zvláště mezi dětmi. Ukazují to poznatky krajské hygienické stanice vyplývající z vyhodnocení údajů praktických lékařů i pediatrů o výskytu akutních respiračních infekcí v uplynulém týdnu.

3.12.2018

Přepadení herny se samopalem a přivítání Plekance na domácím ledě: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 1. až 2. prosince 2018.

2.12.2018

Klimatizace, červená sedadla. Příměstské linky v Praze mají nové autobusy

/FOTOGALERIE/ V příměstské dopravě kolem Prahy začaly být nasazovány první dva autobusy, které plní nové standardy kvality Pražské integrované dopravy (PID). Konkrétně jde o kloubová vozidla Solaris Urbino 18, které převzal dopravce ČSAD Střední Čechy. Nové autobusy budou obsluhovat především vytížené linky 367 a 375 mezi Prahou a Brandýsem nad Labem-Starou Boleslaví.

1.12.2018

Na rozdělení v krajských dotacích jsou připraveny stamiliony

Střední Čechy – Čtyři miliony korun navíc ve srovnání s letoškem přibyly pro příští rok do balíku peněz určených na krajské dotace k podpoře dobrovolných hasičů a složek integrovaného záchranného sytému. Ten se tak vyšplhal na sumu 42 milionů korun. Je to však jen jeden z čerstvě schválených dotačních fondů kraje, jež v součtu dosahují 144 milionů. Žádat o tyto peníze bude možné přes internetovou aplikaci od 14. do 28. ledna.

1.12.2018

Mělnická elektrárna vyšle do krajiny světelný strom. Na dvě noci

Střední Čechy – Nezvykle zářit bude s příchodem adventu mělnická elektrárna – stejně jako čtyři další elektrárny společnosti ČEZ (včetně obou jaderných). Firma se totiž připojuje k masovému rozsvěcení vánočních stromů, populárnímu ve městě i na vesnicích.

1.12.2018

Začíná advent - a je to vidět všude

Střední Čechy - Začíná advent, což prakticky nelze přehlédnout. Konají se vánoční trhy a jarmarky, výstavy i hudební vystoupení. V řadě měst i obcí také chystají první slavnostní rozsvěcení vánočních stromků, kde se tradičně scházejí nejen místní, ale přijedou i přátelé ze vzdálenějších míst.

30.11.2018

Problémy na ledovce hrozí až do rána

Střední Čechy - Pozor na mrznoucí déšť a kluzké silnice! Tahle výstraha meteorologů byla již od pátečního rána vysoce aktuální především v západní části republiky, když ledovka dokonce ovlivňovala provoz i na dálnici D6 na trase Karlovy Vary - Sokolov - Cheb (na Karlovarsku dokonce hasiči radili motoristům i chodcům, aby raději zůstali doma a nikam se nevydávali).

30.11.2018

Příležitosti pro ženy a muže se na kraji moc neliší

Střední Čechy – Ne úplně na špici, ale ve srovnání s ostatními docela v pohodě. Tak se středočeský krajský úřad jeví pohledem „půl na půl“ – ve stejnojmenné soutěži, která hodnotí, jak úřady uplatňují rovné příležitosti pro ženy a pro muže. V soutěži pořádané ministerstvem vnitra společně se Svazem měst a obcí ČR a dalšími partnery získal kraj druhé místo ve své kategorii.

30.11.2018

V Mladé Boleslavi se řešila kultura ve všech krajících

Mladá Boleslav – Soutěže (na programu bylo například seznámení s kláním amatérských kapel prezentujících vlastní tvorbu Skutečná liga) a dotační tituly v oblasti kultury i obnovy památek se staly hlavními tématy jednání Asociace krajů ČR uspořádaného ve středu a ve čtvrtek v Mladé Boleslavi. Prezident Unie zaměstnavatelských svazů ČR Jiří Horecký dále zhodnotil vývoj platů zaměstnanců v kultuře.

30.11.2018

Středočeské inovační centrum má nového šéfa i adresu

Střední Čechy – Přejít od slov k činům. I tak lze shrnout aktuální změnu ve fungování Středočeského inovačního centra (SIC), kterou ve čtvrtek v rámci debaty Deník s vámi představil Vilém Růžička; nový ředitel tohoto spolku spoluzaloženého a financovaného krajem.

30.11.2018

Stavět cyklostezky podél silnic? Problém!

Střední Čechy – Proč se nestaví cyklostezky podél silnic? I tak zněla jedna ze čtenářských otázek, zaslaných prostřednictvím Deníku středočeské hejtmance Jaroslavě Pokorné Jermanové (ANO). S konkrétním dodatkem, že takové svezení mimo běžný silniční provoz by bylo vítané třeba v úseku Krchleby – Nymburk. Vlastně ale i kdekoli jinde v Polabí, kde je v okolí Nymburka i Poděbrad nížina – a šlápnout do pedálů tak není problém.

30.11.2018

Rakovnicko by pomohlo oživit lepší spojení

Střední Čechy – Vytvořit takové podmínky, aby lidé v tomto regionu chtěli žít, založit rodiny – a strávit tam celý život. To je recept, který na čtvrtečním setkání v rámci cyklu Deník s vámi nabídla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) na bolesti Rakovnicka. To má v rámci kraje výjimečné postavení – a nejde o výjimku, která by zrovna zavdávala důvod k chlubení: jde o jediný středočeský okres, kde vytrvale klesá počet obyvatel; zároveň má dlouhodobě pověst nejchudšího regionu.

30.11.2018

Hejtmanské starosti: hlavně jde o dopravu

Střední Čechy – S hlavním městem mají střední Čechy společného mnohem víc než to, že fungují jako tranzitní kraj a řada Pražanů „ven“ vyráží za odpočinkem. Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) to připomněla hned v úvodu čtvrtečního setkání uspořádaného v rámci cyklu Deník s vámi, kdy redakce Deníku organizuje po celé republice setkání hejtmanů se zástupci samospráv, podnikateli i dalšími hosty.

30.11.2018

Důchodci se mají hůře než před padesáti lety, myslí si lidé

/INFOGRAFIKA, ANKETA/ Ještě za první republiky byl starobní důchod výsadou pro některé. V roce 1930 bylo v celém Československu s téměř 15 miliony obyvatel vypláceno jen 167 tisíc penzí. Většinou státních zaměstnanců či úředníků. A zatímco kategorie „dělník“ s průměrnou měsíční mzdou 428 korun pobírala důchod 142 korun (data za 1937), soudcové s platem 3942 korun pobírali penze 2523 korun. Dělník si tedy přišel na třetinu původní mzdy, u soudců byl poměr k bývalé mzdě dvojnásobný.

29.11.2018

Pojďte zpívat koledy, čas se blíží

Ve středu 12. prosince, přesně s úderem 18. hodiny, se po celém Česku rozezpívají tisíce zpěváků, kteří si zazpívají pět koled. Akce Česko zpívá koledy, kterou pořádají tradičně regionální Deníky, je opět po roce tu.

29.11.2018

Hejtmanka nakoupila 25 monitorů dechu pro miminka

Střední Čechy – Pětadvacet kousků za padesát tisíc korun. To je číselné vyjádření daru, který ve středu převzala z rukou hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) středočeská manažerka Nadace Křižovatka Miloslava Stibůrková.

29.11.2018

Individuální dotace středočeská opozice odmítá. Ještě může být dusno

Střední Čechy – Jestliže existuje systém středočeských dotací s transparentním rozdělováním peněz, měly by dotace schvalované individuálně být opravdu zcela výjimečnou výjimkou. To vedení kraje ve středu vzkázali opozičníci z řad STAN. Reagují tím na dotace schvalované (a také skutečně odsouhlasené) při pondělním jednání zastupitelů – přičemž zdůrazňují, že v součtu se jednalo o 28,5 milionu korun.

29.11.2018

Deník s vámi aneb Setkání s hejtmankou

Praha /FOTOGALERIE/ - Deník organizuje v celé republice setkání s hejtmany, na kterých se diskutují nejpalčivější oblasti života občanů v daném regionu. Nyní se kolotoč zastavil ve Středočeském kraji. Setkání s hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou začalo ve čtvrtek 29. listopadu v 9 hodin v Informačním centru Středočeského kraje v historickém centru Prahy.

29.11.2018

„Chytré“ jsou podle ocenění střední Čechy a město Kolín

Střední Čechy – Díky mimořádnému vzestupu takzvaných chytrých řešení se blížíme evropské špičce. To jsou slova středočeského radního pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martina Draxlera (ANO). Pronesl je v souvislosti se středočeským úspěchem při úterním oceňování nejvýznamnějších projektů Smart City a Smart Region z České republiky, Slovenska a Německa za rok 2018.

29.11.2018

Co se ve Středočeském kraji daří – a co ne?

Střední Čechy – Masivní nárůst počtu silničních staveb – ať už jde o rekonstrukce silnic a jejich mostů nebo o budování obchvatů – i další posilování dopravní obslužnosti novými vlaky a autobusy. To má být pro příští rok příznačné pro dění ve středních Čechách. Napovídá tomu alespoň zastupiteli čerstvě schválený rozpočet kraje na rok 2019.

28.11.2018

Na úřad přivezly Vánoce desítky organizací

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Něco na stromeček a snad i pod něj, něco na sebe i něco do sebe. Především ale rozmanité dekorace na stůl. Takové byly výrobky, které si ve středu nakupující odnášeli z předvánoční prodejní výstavy na krajském úřadu. Většinou tedy „odnášely“ - ženy měly jasnou převahu.

28.11.2018

Zastávky autobusů i vlaků může kraj opravovat nově

Střední Čechy – Nové vozidlo bude objíždět nejen zastávky autobusů u silnic, ale i ty železniční. Své organizaci IDSK (Integrovaná doprava Středočeského kraje) kraj koupil první automobil zastávkové služby. Ve středu na to upozornil radní pro oblast dopravy František Petrtýl. Dodávkový vůz podle jeho slov pomůže zkvalitnění služeb poskytovaných cestujícím, a to zejména jejich informování.

28.11.2018

Při kontrole chodců platili pokuty hlavně řidiči

Střední Čechy – Ne zrovna příznivě pro motoristy se vyvinula dvoudenní dopravně bezpečnostní akce středočeské policie zaměřená především na viditelnost chodců a cyklistů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT