VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

včera 22:41

Policisté stříleli doslova o závod

Střední Čechy – Přes sedmdesát středočeských střelců včetně osmi střelkyň oblékajících policejní uniformu – o dvě desítky více než loni – přijelo poměřit svou přesnou mušku i pohotovost na střelnici v Čelákovicích na Praze-východ. V úterý se tam konal krajský přebor ve střelbě ze služební zbraně – s možností vybojovat postup na republikové mistrovství policistů (to se v říjnu uskuteční v jihočeských Opařanech).

včera 21:38

Muž odcházející bez placení nakonec zboží vrátil. I tak ho hledá policie

Střední Čechy – Škoda sice nevznikla, přesto se ale policisté z Prahy-venkov: Východ obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po podezřelém. Tým čelákovického obvodního oddělení by přivítal postřehy veřejnosti k případu, který se táhne již od 9. dubna.

včera 14:07

Zastupitelé proberou, jak peníze ušetřit i rozdělovat

Střední Čechy – Jít na to od lesa, ale i od vody. Tak se na své pondělní zasedání chystají středočeští zastupitelé. Jednat totiž mají mimo jiné o zajištění údržby území tří přírodních památek i o změnách chystaných pro středočeské přívozy. U těch se počítá s tím, že by do budoucna měly fungovat obdobě jako prámy v hlavním městě: stát se součástí veřejné dopravy. Nedávných přívalů vody se zase týká rozhodování o finančních darech pro obce Obecnice na Příbramsku a Zaječov na Berounsku.

včera 13:24

Sokolská generálka na Prahu ve Voticích

Střední Čechy – Sokolské „Nazdar!“ se neslo třetí červnovou sobotu Voticemi na Benešovsku. Sokolská župa Blanická uspořádala krajský slet. Nejen za početně účasti místních a sousedů z Domašína, Krásné Hory nad Vltavou, Pyšel, Vlašimi, Divišova, Louňovic pod Blaníkem a Miličína, ale přijeli i účastníci z poměrně vzdálených regionů.

včera 08:00

Audit ve středočeské správě silnic zůstává horkým bramborem

Střední Čechy – Konce zatím neberou tahanice středočeských zastupitelů kolem hospodaření krajské správy a údržby silnic. Aktuální téma polemik se od samotného nakládání s penězi a zadávání zakázek přesunulo k auditu, který kraj nechal provést v této své příspěvkové organizaci, objednávající budování silnic druhé a třetí třídy, jejich opravy i údržbu. Přesněji: ke zprávě auditorů, kterou dostali zastupitelé k dispozici.

22.6.2018

Spalničky nadále útočí, pacientů je už 27

Střední Čechy – Další případ výskytu spalniček zaznamenali v uplynulém týdnu středočeští hygienici. Znamená to, že od začátku roku bylo na infekčních odděleních nemocnic hospitalizováno již 27 středočeských pacientů s tímto onemocněním – 23 dospělých (přičemž u jednoho z nich mělo onemocnění komplikovaný průběh), jeden mladistvý a tři děti ve věku do čtyř let.

22.6.2018

Slon na louce u kasáren nebyl bojový, ale cirkusový

Brandýs nad Labem – Rozruch mezi obyvateli Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi vyvolal pasoucí se slon. O události, které se odehrála již v neděli 17. června, informovala policistka Eva Hašlová. Právě policisté z brandýského obvodního oddělení totiž jeli prověřit informaci občanů o neobvyklém zvířeti, nacházejícím se na louce u Jaselských kasáren.

22.6.2018

V práci to jde, volný čas je bída, míní Středočeši

Střední Čechy – Aktuálně kraj není úplně na chvostu celorepublikového srovnání jako loni, ale z posledního 14. místa mezi kraji poskočil na 12. příčku. Takové výsledky nabídl čerstvě zveřejněný srovnávací výzkum Místo pro život. V jeho rámci analytici agentury Datank vyhodnocují data z nezávislých zdrojů i údaje z průzkumu, při němž bylo osloveno 2800 lidí.

22.6.2018

Sázavská pouť nabídne charleston i zážitkovou hru ke století republiky

Střední Čechy – Prvorepubliková atmosféra hlásící se k oslavám stého výročí vniku samostatného československého státu bude v sobotu provázet tradiční Pouť na Sázavě.

22.6.2018

Senioři se chlubí tisícovkami svých výrobků

Střední Čechy – Šikovné ruce našich seniorů je výmluvný název výstavy, kterou od čtvrtka do neděle hostí výstaviště v Lysé nad Labem na Nymbursku. K vidění je tři a půl tisíce rozmanitých prací – od dekorací z přírodních materiálů přes výtvarná díla až po výrobky tradičních řemesel i dnes již bezmála zanikajícího lidového umění zaslaných do soutěže určené právě seniorům. Ta měla vedle kategorie ručních prací ještě další dvě, aby umožnila pochytit také fotografické či literární dovednosti.

22.6.2018

Víkend s historií, uměním, pivem i pod parou

Střední Čechy – Kdo je skalním milovníkem houbaření, má asi před víkendem jasno: o volných dnech vyrazí do lesa. Už před týdnem se šířily zvěsti o tom, jak se situace zlepšila: vedle hříbků a holubinek lze sklízet i křemenáče – a kdo má štěstí, kápne i na lišky. A v týdnu leckde nepřehlédli ani lidé ve městech, že béžové kloboučky místy vykoukly i z trávníků v parcích. Jen je třeba procházet přírodou citlivě a vyhledávat vlhčí místa.

22.6.2018

Trestat za vysvědčení? Nesmysl, říká psycholožka

Střední Čechy - Každý rodič by měl mít představu, jaké vysvědčení jeho ratolest domů přinese. Trestat za vysvědčení je nesmysl, je výsledkem minimálně půlroční práce a není žádným překvapením. Takový názor má Jaroslava Štětinová, ředitelka Pedagogicko-psychologické poradny Středočeského kraje. „Možná by si spíše měl rodič sáhnout do svědomí, zda udělal vše pro to, aby jeho dítě obstálo,“ podotýká.

22.6.2018

Dovolené se blíží. Máte zabalenou lékárničku?

Střední Čechy – Prázdniny jsou za rohem! Už máte vybranou dovolenou? Řešíte, kam pojedete na prázdniny? Nebo už snad balíte kufry a vidíte se někde na pláži? Možná byste měli na chvilku zpozornět – sbalená zavazadla jsou jedna věc, ale co sbalená lékárnička?

22.6.2018

Řádění vichru zaměstnalo hasiče a energetiky, ale i železničáře

Střední Čechy – Nejenom jednotlivá odběrná místa, ale i celé oblasti připravil ve čtvrtek odpoledne o dodávky elektřiny meteorology předem ohlašovaný silný vítr. Ten lámal stromy a větve po celé republice – včetně řady míst ve středních Čechách.

21.6.2018

Stavba roku? Ta má ještě týden času

Střední Čechy – Neplatí původní regule, že přihlášky do soutěže o nejkvalitnější stavební dílo Stavba roku Středočeského kraje 2018 bylo třeba podat do 15. června. Krajský úřad ve čtvrtek informoval, že lhůta pro podávání přihlášek do 5. ročníku prestižní soutěže byla prodloužena do konce června – a nový termín 29. června potvrzují i webové stránky Stavbaroku.cz.

21.6.2018

Hasiči z celého kraje budou běhat po Sletišti

Střední Čechy – Kvanta hasičů (ale i hasiček) se o víkendu sjedou na Sletiště v Kladně. V sobotu i v neděli se na tamějším městském stadionu bude konat krajská soutěž v požárním sportu. Profesionálové i vítězové okresních soutěží dobrovolných sborů se utkají ve třech disciplínách.

21.6.2018

Dotaci na Čapí hnízdo prý firma dobrovolně vrátí

Střední Čechy – Ke zlomu zřejmě dospěje handrkování o dotaci na výstavbu multifunkčního kongresového centra na Benešovsku, označovaného jako „farma“ Čapí hnízdo a spojovaného se jménem současného premiéra Andreje Babiše (ANO). Ten kvůli okolnostem získání dotace z Regionálního operačního programu v roce 2008 čelí společně s dalšími šesti lidmi včetně nejbližších členů rodiny trestnímu stíhání (původně byla dokonce stíhána 11členná skupina). Kauza, která je zatím na úrovni vyšetřování vedeném hospodářskou kriminálkou pražské policie, vyvolává značný rozruch na české politické scéně.

21.6.2018

Počet Středočechů vzrostl podle statistiků o 3421

Střední Čechy – Střední Čechy zůstávají nejlidnatějším krajem v rámci republiky. Nejnovější údaje Českého statistického úřadu za první kvartál letošního roku připomínají, že k 31. březnu měl kraj 1 356 216 obyvatel. Alespoň pokud jde o lidi, kteří jsou přihlášeni k trvalému pobytu; ve skutečnosti je těch, kteří mají ve středních Čechách domov, více.

21.6.2018

Koně z jámy hasiči dolovali skoro tři hodiny

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ – Náročný zásah směřující k záchraně koně spadlého do jámy, při kterém zvířeti dokonce museli půjčit vlastní oblečení, zažívali ve středu dopoledne hasiči na Praze-západ. Před 17. hodinou byli přivoláni do chatové oblasti mezi obcemi Měchenice a Klínec, kam běžně používaná technika nemůže dojet.

21.6.2018

Restaurátorky se staly hvězdami filmu. Se šperky i dýkami

Střední Čechy – Nález je unikátní, muzejnická péče o něj rovněž – a prezentace tohoto úsilí určená veřejnosti jakbysmet. Tak se jeví všechny souvislosti bronzového „pokladu“ z Prahy-západ. Depotu z doby bronzové nalezeného u obce Tursko v roce 2015.

21.6.2018

Hledání kešek se omezovat nemá, říká hráč z Nymburka

Nymburk – Smrt dvou lidí v pražském kanále při geocachingu vyvolala řadu reakcí. Někteří veřejní činitelé se dokonce vyjádřili v tom smyslu, že krabičky umístěné na podobně nepřístupných a rizikových místech by se měly v zájmu ochrany zdraví a lidských životů odstranit. S tím však zásadně nesouhlasí Richard z Nymburka, který je „kačerem“, jak si hráči této hry říkají, už pěknou řádku let.

20.6.2018

Poklady z historie jsou na internetu

Střední Čechy – Prohlížet si muzejní exponáty klidně doma v obýváku nebo třeba pod slunečníkem na zahradě? I v posteli, pokud je libo? K takovému poznávání minulosti středních Čech nyní stačí připojení k internetu.

20.6.2018

Vynesení verdiktu v Rathově kauze už nic nebrání

Střední Čechy – K vyhlášení verdiktu zřejmě u Krajského soudu v Praze spěje táhnoucí se kauza údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami Středočeského kraje. Příští týden ve středu by se měla završit jedna z etap případu spojovaného ponejvíce se jménem někdejšího hejtmana Davida Ratha (který jakýkoli podíl na manipulaci se zakázkami i braní úplatků vytrvale a důrazně odmítá).

20.6.2018

Čtyřletý trest za pokus o vraždu pacientky soud nijak nezměnil

Střední Čechy – Čtyřletý trest odnětí svobody pro mladičkou ošetřovatelku za pokus o vraždu umírající pacientky v mladoboleslavské nemocnici zůstává v platnosti, nemění se ani pětiletý zákaz práce ve zdravotnických zařízeních či sociálních službách s přímým kontaktem s pacienty nebo s klienty.

20.6.2018

Turisté opět vyrazí za Otou Pavlem

Branov - Pochod Krajem Oty Pavla se může směle řadit mezi turistické klasiky. V sobotu 23. června se půjde z Branova na Rakovnicku už po pětatřicáté!

20.6.2018

Dvěma autům kdosi poničil pravý bok

Střední Čechy – Ničitele aut hledá policie na Praze-západ. A řevničtí policisté se mimo jiné snaží zodpovědět otázku: jsou dva případy nahlášené v poslední době nezávislé, nebo mohou mít něco společného?

20.6.2018

Zubrů už je na pláních u Milovic přes dvacet!

Milovice – Nejen stádo divokých koní a praturů se má na pláních u Milovic a Benátek nad Jizerou k světu. Nová mláďata se rodí také zubrům, naposledy dvě minulý týden. V tuto chvíli počet jedinců v jejich stádu přesáhl dvacet, přesně jich je 21.

19.6.2018

Povodí se pochlubí pěkně zarostlým potokem

Střední Čechy – Slavnostní završení zásahu do krajiny, jaký by se mohl stát příkladem pro další regiony, chystá na Praze-západ Povodí Vltavy. U obce Tachlovice připravuje na pátek otevření revitalizovaného toku Radotínského potoka. Nemá chybět ani náměstek ministra životního prostředí Jan Kříž, připomněla Martina Voborská z Povodí Vltavy.

19.6.2018

K Labi regiony lákají cyklisty společně

Střední Čechy – Okolí Elbe je moc fajn i tam, kde se řeka ještě jmenuje Labe – a nabízí skvělé příležitosti pro vyjížďky na kole. Dát o tomhle vědět každému, kdo by se mohl nechat zlákat k návštěvě – ať už hovoří česky, nebo německy – je posláním projektu Marketing Labské stezky 2018 v Česku a Německu, k němuž se přihlásil i Středočeský kraj. Podpoří jej účelovou neinvestiční dotací ve výši 130 tisíc korun.

19.6.2018

Očekávejte silniční děs: přichází období oprav

Střední Čechy – Letní práce na silnici jsou pro řidiče noční můrou. K plynulosti prázdninového provozu totiž nepřispívají – zato uzavírky s nimi spojené přinášejí kolony spojené s někdy i citelným zdržením.

19.6.2018

Kraj se zapojí do aktivit v Geoparku Barrandien

Střední Čechy – Středočeský kraj se aktivně zapojí do příprav projektu Geoparku Barrandiden, jehož cílem je přispívat k podpoře cestovního ruchu a ekologické výchově v sousedících oblastech částí Prahy, středních Čech i Plzeňského kraje. Na území o rozloze 2607,64 kilometru čtverečního nejenom s pozoruhodnou geologickou strukturou a bohatými nálezy zkamenělin, ale i s mimořádným bohatstvím flóry a fauny i rozsáhlým kulturním dědictvím.

19.6.2018

V Polabí bude hasičům pomáhat nový kontejner pro zásahy na vodě

Střední Čechy – Na nové záchranné prostředky pro zásahy na vodní hladině se mohou těšit profesionální hasiči z kolínského územního odboru. Uspěli v grantovém programu automobilky TPCA s projektem záchranného lodního kontejneru.

19.6.2018

Začalo mezinárodní cvičení Sky Avenger 2018

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Mezinárodní cvičení Sky Avenger 2018 začalo prvními letovými akcemi včera v odpoledních hodinách na 21. základně taktického letectva v Čáslavi.

18.6.2018

Obce a města, dostanete přístav. Co přidáte vy?

Střední Čechy – Doprava po vodě je nejen ekologická, ale také lákadlem zvyšujícím atraktivitu regionu. To v pondělí mimo jiné oceňovali krajští radní, když kývli na záměr budovat ve středních Čechách nové přístavy a přístaviště na Labi. Počítá s tím projekt rozvoje rekreační plavby, který připravilo Ředitelství vodních cest ČR.

18.6.2018

Řidiče čekají změny na dálnici D11

Střední Čechy – Po paměti nemohou jezdit řidiči po hradecké dálnici kdekoli (stejně jako i po jiných komunikacích), nicméně mezi 25. a 26. kilometrem dálnice D11 to platí dvojnásob. Vyplývá to z upozornění Ředitelství silnic a dálnic ČR, varujícího před změnou vedení dopravy. Jedná se o opatření související s opravou dálničních nadjezdů (silnice číslo II/330), kterou provádí Středočeský kraj.

18.6.2018

Cestování vlakem podpoří stamiliony korun

Střední Čechy – Stamiliony, nad nimiž se nezasvěcenému málem zatají dech, podpoří osobní dopravu na železnici. Pro letošní rok se částka ve středních Čechách téměř blíží dvěma miliardám korun. Vyplynulo to z jednání středočeských radních, kteří v pondělí schvalovali rozpočtové opatření k zapojení účelové dotace ministerstva dopravy na úhradu prokazatelné ztráty ve veřejné drážní osobní dopravě v roce 2018. Přes kraj tak stát posílá Českým drahám téměř 503 milionů korun; přesně to dělá 502 692 251 Kč.

18.6.2018

Na většinu cykloprojektů v kraji dotace nezbyly

Střední Čechy – Příznivou zpráv sdělilo ministerstvo pro místní rozvoj do Kutné Hory. Tři čtvrtě roku od podání žádosti je rozhodnuto: projekt podpory cyklodopravy ve městě může získat z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) podporu 12,1 milionu korun.

18.6.2018

Zanedbaný úklid vedl až k uzavření restaurace

Střední Čechy – Pravidelný úklid velmi zaostával. Překvapivé zjištění při jedné z plánovaných kontrol vedlo v dubnu k tomu, že středočeští hygienici dočasně uzavřeli restauraci jednoho kladenského hotelu – a věc se neobešla bez pokuty. Nyní krajská hygiena informovala na svých webových stránkách, že už je všechno v pořádku.

18.6.2018

Dopravní značení musí řidiči vnímat rozumně

Střední Čechy – Zdravý rozum musí za volantem vítězit vždy a za všech okolností – na druhou stranu by značky neměly řidiče navádět nesprávně. Jedno i druhé je obzvlášť aktuální v nynější době plné oprav na silnicích spojených s dopravními omezeními. To často upravují i značky ukazující, jak objíždět výkopy, vyfrézovaná místa a další pracoviště.

18.6.2018

Muže spícího na oblouku mostu bezpečně sundali hasiči

Střední Čechy – Netradiční zásah zaznamenali v neděli hasiči na Praze-západ. Přivoláni byli do Štěchovic; kvůli záchraně člověka na mostě přes Vltavu. Nešlo však o sebevraha nebo snad o dělníka pracujícího na údržbě, která by se dostal do nesnází. Čtvrt hodiny před devátou policisté přivolali hasiči kvůli spáči.

18.6.2018

Spalničky stále nenechávají lidi na pokoji

Střední Čechy – Jestliže sympatická nula za 23. kalendářní týden dávala naději, že se postup onemocnění nebezpečnými spalničkami ve středních Čechách zastavil, v uplynulém týdnu už bylo vše jinak: byl hlášen nový potvrzený případ.

17.6.2018

Netradiční závod odstartoval v Holšinách

Dobříš /FOTOGALERIE/ - U Vackova rybníka odstartovali v sobotu po poledni závodníci na běžecko-plaveckou trať závodu swimrun. Závod, který vznikl teprve jako druhý v republice svého druhu, čítá celkem 15,2 kilometrů běhu a 2,6 kilometrů plavání v sedmi rybnících.

16.6.2018

Jan Tománek: Chtěl bych zaútočit na první pětku

Příbram - Další velká výzva stojí před paratriatlonistou Janem Tománkem. V neděli se ve francouzském Besansonu pokusí navázat na předchozí vydařené závody světového poháru a připsat si body nejen do jeho hodnocení, ale také do rankingu zaručující nominaci na olympijské hry v Tokiu 2020, což je hlavní cíl, jehož splnění by znamenalo splnění velkého snu.

16.6.2018

Nástrahy nebezpečného Dormenistánu v Brdech nejlíp zdolali studenti z Příbrami

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Vítězství v náročném celorepublikovém klání vybojovala prakticky na domácí půdě trojice studentů Gymnázia v Příbrami.

16.6.2018

Obnažený muž má vysvětlit své počínání soudu

Střední Čechy - Z výtržnictví podezřívají policisté 55letého muže, který během pondělního odpoledne budil pohoršení na náměstí v Brandýse nad Labem na Praze-východ. V pátek o tom informovala policistka Eva Hašlová.

16.6.2018

Zmar tisíce opilostí, Havířov v květu a Třebíč v UNESCO: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 15. června 2018.

15.6.2018

Žebříčku kvality života vévodí Říčany

Střední Čechy – Když se řekne místo ideální pro život… Vytanou vám na mysli okřídlená slova, že „v Praze je blaze“? Nebo se spíše vybaví cimrmanovská hláška, že v Českých Budějovicích by chtěl žít každý? Případně snad léty prověřená pravda hovořící o tom, že všude dobře, doma nejlíp? Tak tedy: jedničkou jsou středočeské Říčany. Právě toto město na Praze-východ se ocitlo na prvním místě republikového žebříčku. Před hlavním městem, které získalo druhou příčku.

15.6.2018

Voda ke koupání v přírodě zůstává kvalitní

Střední Čechy – Příznivá kvalita vody v přírodních koupalištích ve středních Čechách stále přetrvává. Potvrdily to rozbory vzorků odebíraných na počátku tohoto týdne.

15.6.2018

Ze zamčeného sklepa zmizelo kolo za 50 tisíc

Střední Čechy – Ani kolo pod zámkem neznamená, že je bicykl v bezpečí. Zloději se na jízdní kola rádi zaměřují. Vidí v nich kořist, kterou lze poměrně snadno získat, bez problémů odvézt (či odvést) – a také rychle proměnit na peníze. Lákají je přitom nejen na kola, která zůstala někde bez dozoru, byť třeba jen na chvilku, nebo je majitelé ostavili ve venkovních stojanech. Kradou se i kola odložená ve sklepích, kůlnách či garážích – zvlášť když pachatelé vědí, že bytelné dveře se zámky, jejichž překonávání by vyžadovalo větší úsilí, tam moc často nebývají.

15.6.2018

Časté chyby cyklistů: jízda bez helmy a s taškami na řídítkách

Střední Čechy – Jízda bez přilby, nákupní taška na řídítkách, převážení velkých nákladů, přecenění sil, alkohol, ale i jízda na chodnících a přechodech. To jsou nejčastější chyby cyklistů, jak je vyjmenoval Mirek Polách, krajský koordinátor BESIP pro Středočeský kraj.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT