Bára Basiková nebyla ve městě poprvé. Už v roce 2008 zpívala ve velmi požehnaném stavu na berounském náměstí. „Prožila jsem zde jeden z nejkrásnějších adventních koncertů,"sdělila zpěvačka. V rozhovoru Berounského deníku navíc prozradila recept na vánoční svátky bez stresu.

Jak prožíváte Vánoce?
Krásně. Jsou to nádherné svátky a vždy od Adventu se na ně moc těším. Hlavně od té doby, co mám sama děti, jsou Vánoce mnohem hezčí, radostnější a vzácnější. Děti je prožívají s těšením na Ježíška,

Mají u vás místo vánoční zvyky?
Mám ráda české vánoce. Výzdobu už připravujeme při první adventní neděli, nechybí věnce s adventními svíčkami a postavíme si i betlém. Koledy zpíváme doma i venku na akcích. Také rozkrajujeme jablíčka a vyprávíme si příběhy o Ježíškovi a chodíme do kostela. V centru Prahy je atmosféra nádherná. Všude jsou kostely, kde se pořádají adventní mše a zpívání.

Může se stát, že vás polapí stres?
Vůbec ne. Nechápu lidi, kteří si stres připouští, nebo ty, kteří nemají Vánoce rádi. Stres si vůbec nepřipouštím, a to mám každý den koncert nebo vystoupení. Dnes už dokážu hospodařit s časem. Vím, co je podstatné, a tomu se věnuji. Navíc mám dvacetileté dcery, které mi se vším pomohou, například upečou vánoční cukroví. Vánoce mají být klidné a veselé. Lepší je se na ně těšit.

Jaký je váš nejhezčí vánoční zážitek?
Nejhezčí je, když člověk sám vyroste a může dávat dárky. To je moc krásné poslání, když můžete někomu udělat radost. Pro mne jsou nejhezčí momenty, kdy děti najdou pod stromečkem něco, co si moc přáli, po čem toužily. Radost dětí je pro mne to nejhezčí.