"Policisté zahájili jeho trestní stíhání. Muž byl obviněn z trestného činu obecního ohrožení z nedbalosti," uvedla mluvčí berounské policie Lenka Uriánková. 27. listopadu byl obviněný muž v odpoledních hodinách v práci ve skladu údržbářské dílny ručního lepení. Ve skladu byly uloženy hořlaviny, a to hlavně technický benzin používaný k čištění strojů.

„Mladý zaměstnanec byl zvědavý a chtěl vidět, jak hoří technický benzin. Proto odlil z plastové lahve s technickým benzinem část obsahu na podlahu skladu. Potom vše zapálil svým plynovým zapalovačem," popsala událost, která předcházela ničivému požáru, Lenka Uriánková.

Mezi zaměstnanci se původně mluvilo o tom, že obviněný v prostorách kouřil.

Když se technický benzin vznítil, snažil se ho mladík uhasit ušlapáním, ale v průběhu pokusu o uhašení mu začala hořet na nohou obuv a pak i pracovní oděv, který měl na sobě. Proto vyběhl ven mimo místnost skladu, kde se mu podařilo z hořícího oděvu vysvléknout a vyzout z hořících bot. Na ostatní zaměstnance křičel, že hoří.

Zaměstnanci, kteří na místo přiběhli, se pokoušeli hořící sklad uhasit ručními hasicími přístroji, což se jim nepodařilo. I přes zásah profesionálních hasičů vyhořela sekce třetího nadzemního podlaží budovy, došlo ke zřícení střešní konstrukce, k narušení statiky střešní nosné konstrukce, ke zničení strojů a k mnoha dalším škodám. Za to vše hrozí mladíkovi trest odnětí svobody až na osm let.