„V průběhu měsíce září objevili kriminalisté v obci Chrášťany na okrese Praha západ prostory, kde byly vraky odcizených vozidel. Dva bratři ve věku 36 a 39 let zde odcizená vozidla rozebírali a jejich díly následně rozprodávali," uvedla k případu mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Policie případ stále vyšetřuje, ale už nyní ví, že bratři rozebrali minimálně čtyři odcizená vozidla francouzské výroby.

„V nebytových prostorách , ve kterých policie při razii provedla prohlídky, kriminalisté objevili několik vraků rozebraných vozidel, stovky náhradních dílů a součástek z vozidel, desítky klíčů a karet od zapalování, registrační značky a dvě legálně držené pistole ráže 9mm," upozornila Marcela Pučelíková.

Pachatelé znehodnocovali výrobní čísla na karoseriích a dalších identifikačních částech vozidel, aby někdo nezjistil, že pocházejí z trestné činnosti. Oba bratři se prodejem součástek z kradených vozidel obohatili o několik set tisíc korun, ale sami vozidla nekradli. Na tuto práci měli svoje lidi. Ti pro ně vozidla kradli na objednávku.

„I o těchto pachatelích kriminalisté vědí a jednoho z nich již obvinili z trestného činu krádeže," uvedla policejní mluvčí. Z krádeže byli obviněni i oba bratři. V případě, že jim soud prokáže vinu, mohou ve vězení strávit až osm let.

Podle policie je více než pravděpodobné, že se v průběhu vyšetřování podaří objasnit další případy odcizených vozidel francouzské výroby a jejich rozprodaných částí souvisejících s tímto případem.

Zloděje aut policie dopadla s pomocí všímavých občanů. Ti kriminalisty upozornili na to, že se ve zmiňovaném objektu v Chrášťanech objevují vozidla, ze kterých se postupně stávají vraky.

„V případě, že si lidé všimli něčeho podobného ve svém okolí či kdekoli jinde, ať o tom neprodleně vyrozumí policii," apeluje policejní mluvčí na veřejnost.