V období od srpna do listopadu je doba říje a lesní zvěř není tak opatrná, jako bývá v jinou roční dobu. Myslivci proto nabádají řidiče, aby byli v tomto období opatrní. Jedná se 
o dopravní nehodu se zvěří, 
a na tu se nevztahuje plnění 
z povinného ručení.

Zejména v časných ranních hodinách hrozí, že se řidiči střetnou se zvířetem na silnici  protínající lesní porost. Své zkušenosti s tím má i řidička vozidla VW Golf, která se v obci Záluží nečekaně střetla s divokým prasetem.
„Žena jela po silnici ve směru od obce Žebrák na obec Cerhovice. Na přímém úseku silnice jí z pravého silničního příkopu vběhlo před kola jedoucího vozidla  divoké prase," uvedla k dopravní nehodě mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Překvapená řidička srážce nedokázala zabránit a autem do něho narazila. Náraz prase usmrtil a odhodil do levého jízdního pruhu. Protože leželo na silnici a bránilo ostatním vozidlům v jízdě, přemístila ho žena do pravého jízdního pruhu za své poškozené vozidlo.

Další prase vyběhlo z pravé strany silničního příkopu do cesty řidiči v katastru obce  Mořina. Šestačtyřicetiletý muž řídil vozidlo Škoda Octavia, a když jel po silnici směrem na Lety, překvapilo ho divoké prase. Vběhlo mu ze silničního příkopu  přímo pod kola a po srážce uhynulo.