První setkání zástupců inovačních center v rámci sítě Ynovate by nemělo zůstat osamocené: odstartovalo tradici pravidelných Y-Campů, které se budou konat i v dalších regionech – a opět nabídnou debaty nad možnými řešeními společných výzev. Cílem je vzájemně sdílet zkušenosti, které pomohou zlepšit podporu podnikání a inovací. Právě to je posláním inovačních center.

Zásah záchranné služby u případu zástavy srdce muže u Mníšku pod Brdy.
První minuty s holýma rukama. Při zástavě oběhu je klíčová reakce okolí

Hejtmanka Petra Pecková (STAN), která setkání zahajovala, činnost SIC vyzdvihuje. „Inovace přinášejí pokrok,“ konstatovala. Mezi jeho úspěchy připomněla, že inovační centrum podpořilo částkou v souhrnné výši 23,3 miliony projekty zavádění novinek v malých a středních firmách v různých koutech kraje. „Máme 30 velkých projektů, kde jsme propojili vědecké instituce s privátní sférou, poskytli 1440 hodin konzultací, koučinků pro malé a střední firmy,“ představila některé další činnosti inovačního centra.

Obzvlášť pak zdůraznila získání prestižního grantu z programu Horizon Europe ve výši téměř 90 milionů korun – umožní to dočasně přivést do výzkumných center i firem ve středních Čechách 30 špičkových vědců, dosud pracujících v cizině.