Vzhledem k tomu, že v hořovické porodnici přicházejí na svět i vícerčata, malý Petr je tisící pětisté dvanácté dítě, kterému v letošním roce v Hořovicích pomohli na svět.

Malý Petr Staněk se narodil v úterý 15. listopadu v 10.28 hodin s váhou 2,6 kilogramu a výškou 44 centimetrů. "Dodejme, že jeho maminka paní Jitka Melicharová si touto jedinečnou událostí prošla jako zkušená maminka již podruhé. U jejího druhého porodu ji stejně jako u prvního osobně podporoval a pomáhal i Petříkův tatínek," řekl mluvčí hořovické nemocnice Konstantinos Tsivos. 

O den později přišli malinkému Petříkovi, jeho rodičům z Berouna a čtyřletému bratříčkovi Pavlíkovi popřát zástupci vedení hořovické nemocnice: primářka hořovické porodnice Věra Pavlů, primářka neonatologie Milena Dokoupilová, hlavní sestra nemocnice Blanka Červenková, vrchní sestra neonatologického oddělení Kamila Přádová a staniční sestra porodních sálů Blanka Puldová. Dámská delegace popřála všem členům rodiny zdraví a štěstí a paní Melicharové předala dárkový balíček z nemocniční lékárny.

Porod Petříka se odehrál v době úplňku, kdy se tradičně zaznamenává nejvíce porodů. Jenom během úterka hořovičtí porodnici pomohli dvanácti miminkům na svět. „Naše porodnice je už známá po celém regionu, proto sem jezdí rodičky nejen z přilehlé spadové oblasti, ale i z Prahy a jiných měst. Láká je k nám nejen moderní a příjemné zázemí, ale také - alespoň podle toho, co říkají - laskavý a profesionální personál," konstatovala Věra Pavlů, primářka porodnice U Sluneční brány.

Pohodová a přátelská atmosféra

Do hořovické nemocnice přijíždějí rodit i maminky nejen z Berounska a okolí, ale i ze vzdálenějších oblastí republiky. Porodnice se už dlouho snaží o pohodovou a přátelskou atmosféru. To nakonec potvrzuje i Petříková maminka.

„Za ty čtyři roky, co jsem tady nebyla, se prostory porodnice výrazně změnily k lepšímu. Personál je sympatický a chová se velmi profesionálně. Pocházím z nedalekého Berouna a ani na chvíli mě nenapadlo, že bych rodila někde jinde. Ostatně slova pochvaly na vás jsem slyšela i od mých kamarádek z Prahy," uvedla Jitka Melicharová.

Podle odhadu Mileny Dokoupilové, primářky hořovického novorozeneckého oddělení, letos porodnice zaznamená další rekord. Počet narozených dětí překročí hranici 1700 dětí (v roce 2015 jich bylo 1599). „Ve srovnání s předchozím rokem vítáme jubilejní miminka o něco dříve. Letošní tisící pětistý porod je o měsíc dříve, což jen dokazuje, že Hořovice jsou mezi budoucími rodičkami stále známější," řekla primářka.

Čtěte také: Nymburské novorozenecké oddělení dostalo nové oxymetry