"Sněžit začne od jihu v noci na středu, ve středu ráno bude sněžit téměř na celém území. Poté začne sněžení od jihovýchodu pozvolna ustávat, na jihovýchodě a východě přestane sněžit během dopoledne. V Čechách začne sněžení slábnout po poledni a ustávat během večera," uvedl ČHMÚ.

Ráno může podle meteorologů během hodiny napadnout místy kolem dvou centimetrů těžkého a mokrého sněhu. Sníh může působit komplikace v dopravě, energetice a může také lámat větve stromů.

V jižních částech Středočeského kraje by mohlo napadnout až 15 centimetrů během 12 hodin. Meteorologové proto vydali výstrahu s vysokým stupněm nebezpečí. 

Čeká se kalamita

"Očekává se sněhová kalamitní situace, velké komplikace v dopravě, energetice a průmyslu, zásobování apod.," upozornili meteorologové. Doporučují nevyjíždět autem, pokud to není nutné. V případě nutnosti jízdy sledovat dopravní zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy. Řidiči by také měli myslet na dostatečnou rezervu paliva v nádrži a nezapomenout na zimní výbavu, sněhové řetězy a nářadí k případnému vyproštění vozidla.

Výstraha s vysokým stupněm nebezpečí platí pro Příbramsko, Benešovsko a Kutnohorsko od půlnoci do středečních 15:00. Pro ostatní středočeské okresy a Prahu platí nízký stupeň nebezpečí. Na Mělník a Mladou Boleslav se výstraha nevztahuje.