Nasazeno do ni bylo pětačtyřicet policistů pro výkon služby dohlížejících na pozemních komunikacích kladenského okresu.

„Celá dopravně bezpečnostní akce byla tentokrát zaměřena především na dodržování rychlosti, způsobu jízdy, na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči dopravních prostředků před jízdou a i v průběhu jízdy. Jedním z cílů bylo vymýtit u řidičů před usednutím za volant alkohol a drogy," řekla Kladenskému deníku kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Při kontrolní činnosti se policisté zaměřili také na dodržování předpisů týkajících se bezpečnosti v silničním provozu, pátrání po osobách a na kontroly po odcizených vozidlech a věcech.

Zkontrolovali celkem 183 motorových vozidel. Zjistili 48 přestupků, z nichž bylo 47 vyřešeno uložením blokové pokuty na místě ve výši přesahující třináct tisíc korun. Jeden přestupek byl dokonce oznámen správním orgánům.

„Nejčastějším dopravním přestupem byl nevyhovující technický stav vozidla, dále nepoužití bezpečnostních pásů, nedodržení rychlosti a jízda po dálnici bez dálniční známky," uvedla Jana Šteinerová.

„Policejní hlídky byly rozmístěny na vytipovaných pevných stanovištích po celém území kladenského okresu, kde vykonávaly kontrolní činnost. Dále byly do dopravního opatření nasazeny pohyblivé motorizované policejní hlídky, které monitorovaly pohyb všech účastníků silničního provozu," dodala policejní mluvčí.

Celá akce se uskutečnila v různých časových intervalech a policisté využili také speciální služební vozidlo značky Volkswagen Passat, a to především na rychlostních komunikacích a dálnicích.

„V podobných dopravních akcích budou kladenští policisté pokračovat i nadále," sdělila Jana Šteinerová.

Ze Středočeský kraj bylo do dopravní akce nasazeno celkem 450 policistů ze všech územních odborů a dopravního oddělení silničního dohledu a dálničních oddělení.

Ti zkontrolovali celkem 3 939 motorových vozidel, zjistili 885 přestupků, z nichž bylo 854 vyřešeno uložením blokové pokuty na místě ve výši přesahující 320 tisíc korun. Jednatřicet přestupků bylo oznámeno správním orgánům.