Kolikrát jsi Francii navštívila a proč?

Byla jsem tam třikrát, myslím, že to bylo v letech 2010, 2013 a 2014. Jela jsem tam za našimi známými. Mamky kamarádka se provdala za Francouze a nyní tam společně žijí. Měla jsem tak možnost ve Francii, konkrétně poblíž Paříže, nějaký čas strávit.

Prý se tam chystáš znovu. Co na to říkají rodiče v souvislosti s posledními teroristickými útoky v Nice?

Prázdniny jsem si naplánovala tak, abych se za našimi známými do Francie mohla opět podívat. Letím za nimi 24. července a strach samozřejmě vzhledem k současným okolnostem mám. Rodiče se o mě moc bojí, jelikož se mnou cestu do Francie absolvovat nebudou. Na druhou stranu si říkám, že pocit strachu je normální, ale teroristé si kladou za cíl jej u všech lidí schválně vyvolat. Takže se snažím tomu tolik nepoddávat.

Jaký máš názor na terorismus?

Podle mého se jej dopouštějí pouze fanatičtí lidé, kteří mají už delší dobu problémy s policií a rodinou. Zatím se nebojím, že by zaútočili i v České republice, jelikož pro ně nejsme významný stát a nežije zde tak velký počet uprchlíků jako jinde v Evropě. Také mě hodně zamrzelo, když jsem slyšela o listopadových teroristických útocích ve Francii, které měli na svědomí příznivci Islámského státu. I přes to mě neodradilo se do Francie vydat znovu.

Jaká místa ve Francii jsi již navštívila nebo máš v plánu navštívit?

Chtěla bych opět zavítat do Paříže, kterou jsem už měla možnost vidět. Dalším místem je Versailles a městečko Saint-Germain.

Co by si doporučila lidem, kteří se do Francie v brzké době chystají?

Určitě, aby se svému strachu moc nepoddávali. Aby si výlet užívali, navštívili hodně památek a nasáli místní atmosféru.