Pěvecká legenda, Karel Gott, zamířila v roce 2009 také do Mladé Boleslavi, aby zde potěšila své fanoušky. Mnoho žen mu tenkrát potřáslo rukou a Karel neváhal a klidně je i políbil. „Já snad ani takhle nemohu zpívat,“ pochvaloval si nadšení přítomných dam zpěvák. Přítomná ochranka měla chvílemi chutě zakročit a natěšené fanynky usadit do židlí. Jeden z organizátorů to však nedovolil. „Když to Karlovi nevadí, tak je tam nechte,“ zavelel. Gott pak z rukou primátora Mladé Boleslavi Raduana Nwelatiho převzal také symbolický dres se sedmdesátkou, kterou ten rok slavil.

Do Boleslavi se pak zpěvák vrátil ještě v roce 2013, kdy v pátek 6. prosince vystoupil v Domě kultury. Tuto předvánoční kulturní lahůdku připravil pro své členy ZO OS Kovo Škoda Auto.

V loňském roce pak Zlatý slavík Karel Gott zazpíval Kladeňákům na Reprezentačním plese města.

Zdroj: Youtube

Na Mistra Karla Gotta vzpomínají i čtenáři středočeských Deníků. "Já si ho pamatuji, když jsem chodila na školu a měla praxi v hotelu Atom v Ostravě. Nosila jsem mu snídaně, byl neuvěřitelně milý. Vždy poděkoval a popřál hezký den.Je to ztráta," napsala na facebookové stránky Kladenského deníku Vanessa Vendy.

"Byl jsem na oslavě jeho 70. narozenin, které mimo jiné slavil v Chicago v Copernicus center. Mluvil jsem s ním telefonicky, když jsem se vracel z Floridy do Illinois. Jeden z nejskromějších lidí vůbec. Kvalitní člověk. Je to velká ztráta," píše na Petr Vlk na facebookových stránkách Kutnohorského deníku.

„Osobně jsem se s Karlem Gottem nikdy nesetkal, ale na jeho koncertu jsem byl a jako zpěváka si ho velmi vážím a uznávám jeho umění,“ uvedl čtyřiačtyřicetiletý Pavel Korec z Týnce nad Sázavou, bubeník rockových formací Parafín, Riff, Theatre a vystupuje i s doprovodnou kapelou ochotnického Komorního studia Áčko.

„Na jeho písničkách jsme vlastně vyrůstali a jeho skladby se mi líbí dodnes. Hráli je v rádiu tehdy a jsou v něm vlastně pořád. Když v televizi byla nějaká zábava, Gott na obrazovce nemohl chybět. Gottovy písničky zůstanou nesmrtelné a jeho odchod je pro českou kulturu velkou ztrátou,“ dodal muzikant z Benešovska.

Písničky Karla Gotta má ve svém repertoáru také vlašimská kapela Profil, ale její kapelník a klávesista Zdeněk Kopecký doprovází i sólovou zpěvačku Kateřinu Ševidovou.

„Zpráva o úmrtí Mistra nás s Kateřinou zastihla při zkoušce na další koncert s názvem Pocta Karlu Svobodovi. Polovina skladeb je tam právě od Gotta. Ta smutná zpráva nás zasáhla právě v okamžiku, když jsme nacvičovali ne úplně lehkou píseň Krev toulavou z Cirkusu Humberto. Přiznám se, že v nás opravdu hrklo. Zasáhlo nás to a je nám to líto. Je to taková zvláštní situace. Vzhledem k onemocnění a prognóze nebyly Gottovy vyhlídky nejlepší, přesto, když zemřel, je to rána. Byl to jedinečný umělec a podobný se u nás nejspíš hned tak nenarodí,“ uvedl kapelník.

Zdroj: Youtube

„Je to smutná zpráva pro všechny milovníky kvalitní muziky. Příznivci country hudby vědí, že Karel Gott nazpíval i řadu písní, které lze jednoznačně zařadit do žánry country. I když si ho lidé s touto muzikou nespojují jako Pavla Bobka nebo Michala Tučného, měl k ní rozhodně blízko. Jeho muzikantské začátky měly blízko k hudbě, kterou se snažíme v Berouně udržovat živou. Na Karla si rozhodně vzpomeneme při středečním večeru. Spolek Modrý Beroun pořádá již šestým rokem pravidelně hudební klubové večery první středu v měsíci,“ řekl Jiří Prošek ze spolku Modrej Beroun.