Již příští pátek 21. října se totiž od 18 hodin v sále hospody U Splavu uskuteční módní přehlídka, která má v obci letitou tradici. Za jejím vznikem stojí krejčová Hana Poddaná, která vlastní již třináct let Módní salon na náměstí Sítná v Kladně, ale také tři roky salon v Plzni. Kladenskému deníku poskytla o chystané módní přehlídce, a nejen o ní, několik zajímavých informací.

Hanko, vzpomeneš si, kdy se ve Lhotě uskutečnila první taková přehlídka?

Tuším, že to bylo v roce 2002. Ovšem úplně ta první se konala v Bratronicích, kde jsem měla krejčovství na obecním úřadě. Z toho se však poté mávnutím proutku stal Obecní dům.

Pořádat módní přehlídky byl tedy čistě jen tvůj nápad?

Dá se říci, že jsem byla hlavním iniciátorem, avšak byli to hlavně přátelé, rodina a moji zákazníci, kdo mě k tomu vyhecoval. Všichni mi pomáhali, podporovali mě, účinkovali na mých módních přehlídkách, a tak je to do dnes.

Jaké modely budou moci lidé 21. října ve Lhotě vidět a kolik jich bude? Kdo je bude předvádět?

Tentokrát budou k vidění modely všeho druhu, od letních, po velké večerní, ale také několik nových svatebních. Přítomní diváci jich shlédnou nejméně sto. Předvádět je budou místní náctiletí, ale i samy zákaznice, majitelky svých šatů.

Bude připraven i doprovodný program?

U nás ve Lhotě máme vždy doprovodný program, přičemž celá show trvá dvě hodiny. Vystoupí celá řada dětí, jak je u nás zvykem. Tentokrát, nejen, že budou předvádět modely, ale také si budou celý večer samy moderovat. Příchozí si poslechnou i hru na saxofon a těšit se mohou také na vystoupení dětské zumby, která se u nás tančí. Chybět nebude ani oblíbená bohatá tombola a ve večerních hodinách bude připravena i soutěž.

Jak dlouho ti zabere výroba oděvů?

Výroba oděvů zabere času různě, podle složitosti. Mohu mít šaty za pár hodin a jindy si s nimi hraje několik lidí i týdny.

Jak jsi se k povolání krejčí dostala a baví tě?

Baví mě moc, vyrostla jsem v tom. Moje maminka je totiž dámská krejčová.

Pořádáš módní přehlídky i jinde než ve Lhotě?

Přehlídky pořádám se svými pomocníky všude, kam si nás pozvou. Mnohdy jsme jako doprovodný program. Na místě nezáleží, dáme stejně jako Lhotu třeba Plzeň, Prahu, Slaný, Rakovník nebo sousedy v Žilině a kamarády z Lán. Pravidelně jsme také v Kladně, a to zejména na maturitních plesech. Minulý týden jsme například pořádali přehlídku v Hotelu Kladno pro seniory.

Vstup na přehlídku bude zdarma či se bude vybírat symbolické vstupné?

Vstup činí sto korun. Tentokrát se ale vstupenka promění v poukázku na padesát korun k nám do salonů nebo si za ni lidé mohou něco z našeho zboží vybrat přímo na akci. Budou zde například šperky, šály i šátky a podobně. Za dalších padesát korun a všechny zbylé peníze se pro změnu nakoupí dresy pro všechny naše dětské závodníky a reprezentanty hasiče, na které jsme tak pyšní.