„Každý rok se snažíme přinášet pro turisty nějaké novinky, aby měli důvod se vracet. Letos to bude mezi sběrateli stále oblíbenější turistická vizitka nálepka s fotografií rozhledny, kterou si výletníci lepí do takzvaného Turistického deníku. V prodeji bude za klasických dvanáct korun. Nikde jinde se prodávat nebude," řekl Pavel Gajdoš, mluvčí občanského sdružení s názvem Klub přátel rozhleden, které se o rozhlednu Tobiášův vrch stará.

A stejně jako v minulých letech, i letos seženete u zmíněné rozhledny dřevěné turistické známky, „žluté" pohlednice celostátní sběratelské série Rozhledny České republiky či k otištění razítko do vandrovních knížek a sehnat zde můžete také knihu o 365 rozhlednách. „Tu napsali členové našeho sdružení Jaroslav Fábera a Helena Holubářová," informoval Pavel Gajdoš.

Rozhledna Tobiášův vrch byla po tříleté pauze otevřena znovu v roce 2010. Návštěvníkům, kteří zdolají celkem osmadevadesát schodů, se naskytne unikátní výhled na Rakovnicko, nedaleké Brdy a také i na Krušné hory. Rozhledna je otevřena každou sobotu, a to od května až do září od jedenácti do šestnácti hodin. „V době letních prázdnin pak o hodinu déle," dodal závěrem Pavel Gajdoš.