Za půl dne tedy jejich počet vyskočil o dvě desítky; navýšení dosahuje 21. Kraj tak začal „dotahovat“ Prahu, jež má aktuálně 121 prokázaných nákaz COVID-19. K upraveným číslům ministerstvo upozorňuje, že nejde o přehled všech pozitivních nálezů včetně laboratoří, ale zahrnuje pouze záznamy verifikované krajskými hygienickými stanicemi.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Nejnovější čísla a jejich vývoj nicméně nelze porovnávat s dřívějším obdobím. Už proto, že přibývá odběrových míst a nemocnice mají nově k dispozici takzvané rychlotesty z Číny, jež nabídnou výsledek za půl hodiny. Dosud bylo čekání podstatně delší, a to někdy i dva dny.

Za středními Čechami v celostátním porovnání nyní následují kraje Olomoucký (55 případů), Moravskoslezský (44) a Jihomoravský (40). V celé republice bylo zatím testováno 9402 osob. Nákaza se prokázala u 631 z nich; tři lidé se už vyléčili.

Ministerstvo také nově zveřejnilo přehled ochranného materiálu, který obdržely jednotlivé kraje. Plyne z něj, že do středních Čech putovalo 5650 respirátorů a 22 905 roušek. Praha získala několikanásobně vyšší počty: 31 200 respirátorů a 40 763 roušek. A třeba pro relativně porovnatelný Jihomoravský kraj, byť s menším počtem obyvatel i pomalejším postupem nákazy, uvádí ministerstvo 6350 poskytnutých respirátorů a 20 017 roušek.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in