Ta ulice, kde se chystá velká slavnost nazvaná Czech Street Party – s leckomu podobně znějícím názvem CzechTek nemá, prosím, zhola nic společného – se jmenuje Rue Caroly. A je v Bruselu. Akce, jež se tam chystá na pátek 14. června, se bude konat před budovou Stálého zastoupení ČR při Evropské unii. Uskuteční se pod přímou záštitou velvyslance ČR v Bruselu Jakuba Dürra. Pořádá se již tradičně; půjde o 12. ročník. A kraj pošle peníze také již tradičně, informoval na svém webu krajský úřad. S tím, že finanční podpora činí 2900 eur – tedy necelých 75 tisíc korun.

Každoročně se této akce účastní kolem čtyř tisíc lidí, připomněla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). S upozorněním, že v belgické metropoli, kde sídlí i vojenská aliance NATO a některé instituce Evropské unie, patří Czech Street Party k velmi oblíbeným akcím jak u českého, tak i mezinárodního publika (pro které je určena především). „Je jednou z největších společných akcí českých regionů, které jsou pořádány v úzké spolupráci se Stálým zastoupením České republiky při EU, a proto vítám, že se kolegové radní rozhodli Street Party podpořit,“ pochválila spolupracovníky hejtmanka, která se nyní věnuje především mateřským povinnostem.

Středočeský kraj má být na této akci vidět v podobném rozsahu jako v minulých letech. Bude tam mít svůj stánek, kde zájemci mohou získat základní turistické informace o regionu obklopujícím Prahu včetně cizojazyčných brožur – a chystá se i zážitek pro mlsné jazýčky v podobě ochutnávky typických specialit.