Na co jste se za oceánem ze světa kouzel a iluzí nejvíce těšil a který zážitek byl nejúžasnější?

Jan: Samozřejmě nejvíce jsem se těšil na show Davida Copperfielda a na osobní setkání s ním v Las Vegas. Mé očekávání splnilo jak jeho vystoupení, opět předvedl, že je profík a nemá absolutně konkurenci, tak i osobní setkání s ním. Je to milý, usměvavý a sympatický člověk. Jsem šťastný, že jsem mohl opět vidět jeho show, měl šanci se s ním setkat a splnit si tak svůj velký sen. Setkání s ním samozřejmě patří k mým nejúžasnějším zážitkům z naší cesty do USA.

Katka: David Copperfield je naprosto dokonalý, krásný, charismatický, neustále se usmívající a troufla bych si říci, že snad vůbec nestárnoucí chlap. Umí se na pódiu pohybovat, chovat, má výborný mluvený projev, je zábavný, zároveň tajemný. Jeho show vypadala naživo naprosto přesně, jak kdyby byla sestříhaná a upravená v televizi, byla báječná!"

Co tě nejvíce upoutalo na navštívených programech?

Jan: V New Yorku jsme byli na Broadwayi na muzikálech Chicago a Evita, v Las Vegas na show Crisse Angela, Davida Copperfielda a na akrobatické show Ka. Všechno je velmi nákladné, mají neuvěřitelně krásné kulisy, zařízení divadel, účinkují v nich známé a světové hvězdy. Například na Evitě jsme měli v hlavní roli Rickyho Martina, který byl naprosto úžasný! Atmosféra je o to jinačí než u nás, všechno jsou to ohromná divadla plná natěšených diváků, kteří se jdou na show hlavně bavit. Každé vystoupení končilo neuvěřitelným aplausem, obrovskou standing ovation. U nás jsem takovou krásnou atmosféru v žádném divadle ještě nezažil.

Amerika a kouzelníci, čím se výrazně liší od prostředí u nás?

Jan: Jak jsem již konstatoval, jedná se o show, která jsou neuvěřitelně nákladná a dotažená k absolutní dokonalosti. Vystupují v nich světové hvězdy a lidé je tak také berou. V USA se jdou diváci na kouzelnická show bavit, nejdou odhalovat tajemství, jak kouzelník kouzlo udělal. Jsou konsternováni, svolní k vystoupení na podiu s kouzelníkem. V České republice mají lidé trošku ostych a rádi odhalují podstatu triku."

Přivezl jste si nějakou inspiraci, či dokonce iluzi?

Jan: Inspirace je spousta, samozřejmě se mi hodně triků a velkých iluzí líbilo jak na Angelovi, tak Davidu Copperfieldovi. Domů jsem si přivezl takové triky, které se vešly do kufru, čili několik menších kouzel pro malé jevištní vystoupení a vybíral jsem a soustředil se na taková unikátní kouzla, která čeští kouzelníci moc nemají. Velké iluze nebylo bohužel možné dovézt.

Co vás na Americe překvapilo, které místo vám nejvíce učarovalo?

Katka: New York je nádherné město a má neskutečné množství míst, kam se dá jít a která stojí za to si prohlédnout. Mě nadchla Socha Svobody, což je odmalička taková má srdeční záležitost, fascinovala mě a přála jsem si dostat se někdy na ni a prohlédnout si ji.

Jan: Prošli jsme téměř celý New York a Las Vegas, každé místo bylo něčím originální. New York je krásný a plný tajemna a historie, nejvíce se mi líbil výhled z Empire State Building s celým Manhattanem jak na dlani, úžasný byl pohled i ze Sochy Svobody. Las Vegas je pohádkové město plné neskutečně krásných hotelů, navíc i v listopadu tam mají třicet stupňů. Nejvíce mě asi učaroval Grand Canyon, kam jsme se vydali a měli to štěstí ho zachytit jak za dne, tak atmosféru západu slunce a každému bych přál vidět tu krásu! To nelze ani popsat! Obě města mě hodně oslovila, jsou krásná, dokonalá, moc se mi líbilo velké množství lidí, krásné památky, v Las Vegas noční život a chuť se neustále bavit, kolikrát i nevědět, jestli je den, nebo noc.

Na co se teď vaši příznivci a diváci mohou v nejbližší době těšit?

Jan: V prosinci pojedu pro novou iluzi, kterou bychom rádi s asistentkou Zuzkou zařadili do programu na plesovou sezonu. Jen malinko napovím, bude se jednat o nové objevení asistentky. Máme i několik dalších nových iluzí a triků, které diváci ještě neviděli. Ve výrobě máme už i další nové iluze. Těšíme se tedy někdy brzy nashledanou na některém z našich vystoupení.

Autor: Miroslav Koloc