Médiím to řekla mluvčí nemocnice Pavlína Danková. Na situaci v Motole upozornila Česká televize.

Křídlo B je poslední ze čtyř křídel v rekonstrukci, je to zatím hrubá stavba, je spojené ale s ostatními třemi křídly, se kterými společně tvoří v půdorysu kříž.

Čtěte také: Bulovka platí za pronájem 10 000, Praha chce 20 milionů!

„V tuto chvíli jsou pozastaveny veškeré práce, dělníci museli opustit prostor… Na místě je statik s geologem, čekáme na jejich vyjádření. Geolog by mimo jiné měl zjistit, odkud se v prostoru vzala voda," uvedla mluvčí. Krizový štáb podle ní zatím o evakuaci pacientů z ostatních křídel neuvažuje, i když i tato varianta zůstává ve hře.

První problém se stabilitou stavby byl podle Dankové zaznamenán ve stavebním deníku 1. srpna, byl ale minimální, takže se v práci pokračovalo. Protože ale posun poměrně rychle pokračoval, vedení nemocnice dnes rozhodlo veškeré práce na stavbě zastavit.

Dětská nemocnice v Motole, která je jednou z největších dětských nemocnic v Evropě, část byla po opravách a dostavbě slavnostně otevřela loni v červnu. Práce trvaly šest let a stály 4,4 miliardy korun. Byl to nejrozsáhlejší stavební projekt ve zdravotnictví za posledních 15 let. Nemocnice díky němu získala moderní operační sály, nový pohotovostní příjem i střešní heliport.

Původní dětská nemocnice se stavěla od roku 1964 do roku 1977. Rekonstrukce byla nezbytná, budova byla v havarijním stavu.

Dětský pavilon je součástí motolské fakultní nemocnice, která je největším zdravotnickým zařízením v Česku. Má přes 2400 lůžek. Ročně jeho ambulancemi projde přes 860.000 pacientů, 70.000 lidí je hospitalizováno. Nemocnice má víc než 5000 zaměstnanců, z nich je 1130 lékařů.