Letošní jubilejní ročník opět nabízí skvělou přehlídku nejrůznějších řemesel, kterému samozřejmě vévodí hrnčíři. Příští víkend proto bude v centru města rušno.

Vladimír Izbický, organizátor jarních i podzimních Hrnčířských trhů, se jim pokaždé snaží vdechnout nové téma. Tím letošním jsou kameníci a kamenosochaři.

„Vybrali jsme toto nevšední řemeslo, které hned tak na podobných akcích nenajdete. Přijede několik výborných kameníků. Nebude chybět ani prezentační stánek známé hořické Střední kamenické a sochařské školy. Představí nejen práce svých žáků, ale její žáci vám předvedou opracování kamene přímo na náměstí," slibuje nevšední podívanou Vladimír Izbický.

Prezentovat se budou i zástupci dalších řemesel, a tak si můžete na trhu koupit třeba ručně vyřezávané prkénko do kuchyně.

„Nové zajímavé keramiky z Čech i zahraničí vám představíme až na podzim, kdy jsou trhy pouze hrnčířské. Ale přesto se můžete těšit na nové výrobky ze stálých dílen, opět budou mezi řemesly převažovat a setkáte se se svými oblíbenými hrnčíři," podotkl Vladimír Izbický, který na trzích v minulosti také prezentovat svou keramiku, v současnosti mu ale organizace trhů zabere tolik času, že vlastní keramiku již v centru Berouna nepředstavuje.
Chybět nebude ani kulturní program. Po oba dny se budou střídat nám již známé hudební skupiny a hrát mezi stánky – dechovka Berouňačka, soubory Špalíček a Mateník, lidová kapela od Berounky Třehusk.
Jubilejní výročí trhů můžete oslavit ve vinařském koutku, kde bude v sobotu vyhrávat Noveská cimbálovka a to od 16 do 19 hodin. Posedět zde můžete až do 21. hodiny.

Parkoviště budou připravena na místech jako obvykle a bez poplatku – můžete však přispět dobročinným organizacím, které zde budou mít na stanoviště.