VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sledovali jste s námi: Praha si připomněla výročí listopadových událostí

Praha /FOTOGALERIE/ - Česko si v úterý připomnělo šestadvacáté výročí od studentského průvodu ze 17. listopadu 1989 i události z listopadu 1939. Konaly se pietní shromáždění i kulturní akce. Připomínku historických okamžiků ale především v Praze upozadily demonstrace týkající se aktuálních témat. Dohlížely na ně stovky policistů. Události v metropoli jsme pro vás sledovali online.

17.11.2015 AKTUALIZOVÁNO 17.11.2015
SDÍLEJ:

Pieta u pamětní desky na Národní třídě v Praze v rámci 26. výročí takzvané sametové revoluce.Foto: DENÍK/Martin Divíšek

20:45 - Děkujeme vám za pozornost a přejeme kldiný zbytek večera.

20:43 - Ve velké aule pražského Karolina se v úterý uskutečnilo setkání akademické obce. Akce byla oslavou Mezinárodního dne studentstva a Dne boje za svobodu a demokracii. Přítomni byli mimo jiné rektor Univerzity Tomáš Zima nebo ministr financí Andrej Babiš. Součástí akce byly rovněž projevy studentů a koncert. Účastníci zahájili setkání minutou ticha za oběti teroristického útoku v Paříži.

20:39 - Hlavním tématem úterních akcí v Česku k připomenutí obětí studentů za nacismu v roce 1939 a studentských demonstrací v roce 1989 byla současná uprchlická krize. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vyzval k mírnění hněvu vůči uprchlíkům. Prezident Miloš Zeman naopak hájil odpůrce migrantů. Stejné téma mělo i několik demonstrací. Řada lidí ale také přišla jen zapálit svíčku a připomenout si historické události spojené s datem 17. listopadu. Více čtěte ZDE.

26. výročí Sametové revoluce 17. listopadu před Úřadem vlády v Praze. Policie musela rozehnat dav.19:18 - Policie zasáhla proti demonstrujícím proti migraci u Úřadu vlády. Několik set lidí odmítalo více než hodinu po oficiálním konci akce opustit navzdory výzvám prostor. Těžkooděnci rozdělili demonstranty na dvě skupiny a vytlačují je pryč. Již dříve policisté několik lidí zadrželi. Více čtěte ZDE.

19:16 - Několik českých politiků se ohradilo proti tomu, že ochranka v úterý dopoledne zastavila studenty, kteří chtěli zapálit svíčku u pamětní desky na Albertově. Studenty ochranka nepustila, protože na místě se konala akce Bloku proti islámu a očekával se příjezd prezidenta Miloše Zemana. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) po incidentu uvedl, že ho situace mrzí, policie prý ale musí udržovat bezpečnost. Europoslanci za KDU-ČSL Pavel Svoboda a Jiří Pospíšil postup policie odsoudili, stejně jako předseda ODS Petr Fiala. Více čtěte ZDE.

19:03 - Průvod několika stovek příznivců uprchlíků a kritiků prezidenta přišel po akci na Václavském náměstí k Pražskému hradu za skandování „Kavárna je tady". Miloš Zeman označuje jako Pražskou kavárnu všechny své kritiky. Podle organizátorů akce Zemanovy kroky odporují zájmům lidí v Česku. Více čtěte ZDE.

18:55 - Účastníci protimigrační demonstrace Za naši kulturu a bezpečnou zem jsou u Úřadu vlády. Organizátoři už akci oficiálně ukončili, stovky lidí ale před budovou zůstávají. K odchodu je vyzvala také policie. Na místě je zhruba sto těžkooděnců, policisté již několik lidí zadrželi. Lidé skandují například „Demisi, demisi" nebo „Nic než národ". Ozývají se hlasité výbuchy dělbuchů. Někteří jedinci jsou agresivní.

18:37 - Cenu Jana Opletala, nejvyšší studentské ocenění v České republice, získali rektor Policejní akademie Josef Salač a její studenti Kateřina Mazánková a Lukáš Miklas. Hlavním důvodem bylo podle pořadatelů hájení nezávislosti této státní vysoké školy proti politickým krokům ze strany ministerstva vnitra, které měly omezit její autonomii.

17:45 - Dav demonstrantů se přesouvá z Václavského náměstí přes Národní třídu na Pražský hrad za prezidentem Milošem Zemanem kvůli jeho zahraniční politice a postoji k migrantům. Davy lidí také stále proudí k pamětní desce na Národní třídě. Podle našeho redaktora tu stojí stometrová fronta lidí, kteří čekají, aby se se svíčkou dostali k pietnímu místu. Na místě je poklidná atmosféra.

Výročí Sametové revoluce v Praze 17. listopadu.

17:39 - Účastníci protimigrační demonstrace Za naši kulturu a bezpečnou zem, kteří míří k Úřadu vlády, se zastavili na Klárově. Spojili se tam s asi 50 účastníky demonstrace projektu Československo, který nesouhlasí s řízením státu a vyzval vládu k demisi. Promluvil k nim někdejší předseda republikánů Miroslav Sládek.

17:30 - Vytvořením lidského řetězu na Národní třídě během akce nazvané Řetěz pro svobodu aneb táhneme za jeden provaz spolek Bez komunistů.cz připomněl památku obětí komunismu. Řadu tvořenou několika stovkami lidí spojil symbolický provaz s heslem „táhneme za jeden provaz". Lidský řetěz osvětlený svíčkami se pnul od památníku na Národní třídě k budově Nové scény Národního divadla. Loni však dosáhl o několik stovek metrů dál na Střelecký ostrov. U stanoviště organizátorů mohli zájemci na velkou stěnu napsat vzkazy na téma „co pro mě znamená svoboda", vyrobit si pamětní stužku či poslat pozdravy Martě Kubišové. Více čtěte ZDE.

16:41 - Na Václavském náměstí se k Setkání dobré vůle, která podporu migranty, připojili demonstranti z akce Tahle země patří všem (Welcome refugees) z Mírového náměstí. Akce probíhá v poklidu, nejčastěji pronášejí projevy studenti. „Po nedávných událostech bude složitější čelit nenávisti než kdy předtím, nejdůležitější co teď musíme udělat, je nezačít se bát a nepodlehnout panice, protože tím bychom teroristům prokázali tu největší službu," řekla studentka Lejla B. Na náměstí se držela minuta ticha za nedávné tragické události v Bejrútu a v Paříži. Účastníci protimimigrační demonstrace se vydali k náměstí Republiky.

16:13 Průvod na podporu uprchlíků se cestou z Albertova dvakrát zastavil. Nejprve u Botanické zahrady, kde podle policie jeho účastníci nechtěli dodržet stanovenou trasu. Podruhé stál o pár desítek metru dál v Benátské ulici, kde policie zadržela muže se zapálenou dýmovnicí. Účastníci za to policisty vypískávali. Nyní průvod prochází Lípovou ulici, uzavírají ho policisté.

15:56 - Václavské náměstí je plné lidé. Antikonfliktní tým rozdělil místo na dvě části. V části nad sochou sv. Václava končí demonstrace proti islámu a migrantům. Naopak na dolní části náměstí začíná akce Setkání dobré vůle, která podporuje migranty a zároveň chce oslavovat hodnoty 17. listopadu.

15:39 - Už hodinu a půl se střídají řečníci na Václavském náměstí u Národního muzea. Oproti tomu u sochy sv. Václava lidé zapalují svíčky a podle situace na místě, kterou sleduje náš redaktor, se na náměstí začíná scházet nová skupina lidí.

15:20 - Podle redaktora Pražského deníku mezi Albertov a Karlovo náměstí dorazil protizemanovský průvod. Policie prostor uzavřela a místem se nedá projít. Více čtěte ZDE.

15:14 - Na Václavském náměstí u Národního muzea probíhá demonstrace proti uprchlíkům. Podle našeho redaktora je tady více než tisíc lidí a mnoho z nich drží české vlajky. Vystoupili zde Tomio Okamura, Ivan vyskočil, či Aleš Brichta, který zazpíval písničku od Karla Kryla. Akce se zúčastnil i Radim Fiala. „Dnešek není a nemůže být jen tichou pietou a spokojenou děkovačkou, dnes si musíme říct, že naše svoboda a demokracie jsou znovu ohroženy." Demonstrace se neobešla bez pár konfliktů. Více čtěte ZDE.

Oslavy 26. výročí Sametové revoluce 17. listopadu na Albertově v Praze.15:07 - Hlavní osobností na Albertově byl prezident Miloš Zeman. „Tento národ si zaslouží, aby si vládl sám a nikdo z vnějšku mu nediktoval co má a co nemá dělat," řekl a připomněl oba 17. Listopady, jak v roce 1939, tak i v roce 1989 a uctil památku obětí pařížských útoků. „Novináři lidma manipulují, ale lidi se nedají. Sešli se tu ti, kteří se snaží myslet samostatně. S půl miliony cizinci v ČR nejsou problémy, protože nemají kulturu vrahů a náboženské nenávisti." Své vystoupení Zeman uzavřel se slovy, že máme udělat vše pro to, abychom i nadále žili ve svobodné společnosti. Na závěr zazpíval Marek Černoch státní hymnu. Více čtěte ZDE.

15:02 - Na akci na Albertově vystoupil také Martin Konvička, který řekl, že velkým omylem naší generace bylo, že svoboda zůstane, aniž bychom oni bojovali. V projevu připomněl útoky v Paříži. „Ekonomičtí, političtí a mediální mandaríni se většině národa vysmívají, kromě Zemana," a dodal, že na západ od nás nemají státy zájem bránit svobodu. Kdykoliv řečníci zmínili ve své řeči prezidenta Zemana, vysloužili si od přítomných lidí velké ovace.

14:57 - Na Albertově začala po druhé hodině připravovaná akce na podporu prezidenta Zemana. Na začátku promluvila Jelena Vičanová: „Jsme rádi, že jsme se tu sešli v tak hojném počtu přes štvavá média. Jsme tu, abychom hájili naši svobodnou volbu prezidenta, kterého jsme si zvolili. Poté zazpíval Marek Černoch a vystoupil předseda parlamentní strany Úsvit – Národní koalice a válečný veterán Miroslav Lidinský. Ten setkání přirovnal k listopadu 1989 a řekl: „Někdo nám chce svobodu vzít a jsme tu ve stejné situaci jako v roce 1989." Čímž Lidinský myslel imigrační politiku EU a vlády.

14:16 - Dobrovolníci na Národní třídě nosí krabice, které slouží jako volební urny, do kterých účastníci akce vhazují papíry se jménem příštího prezidenta. Objevují se tam jména jako Zdeněk Svěrák, Šimon Pánek, Tomáš Halík, Jan Sokol. Organizátor letošní i loňské akce řekl našemu redaktorovi na místě: „Mám z toho radost, je to sice výrazně menší než červená karta loni, ale je to úplně jiný typ akce. Lidi chodí a volí, takže to funguje. Líbí se mi to." Více čtěte ZDE.

14:03 - Podle našeho redaktora je na Albertově už víc jak tisícovka lidí a stále přicházejí další. Skupinka mladých lidí tu rozdává buchtu a kávu z termosky. „Jsme tu, abychom dali najevo, že nenávist nic neřeší."

13:56 - Na Národní třídě se připravuje akce Karta pro příštího prezidenta, kterou organizuje Spolek podhradí. Na místě je několik stovek lidí, někteří na sobě mají červené trenýrky. Jedná se o akci proti prezidentu Zemanovi, která navazuje na loňskou akci Červená karta pro prezidenta.

13:45 - Na Můstku probíhá demonstrace Dělnické strany sociální spravedlnosti. Přibližně 60 lidí nese vlajky České republiky a dělnické strany a provolávají hesla proti migrantům a islamismu. Členové strany rozdávají Dělnické listy, na zadní straně novin je přihláška do strany.

Oslavy 26. výročí Sametové revoluce 17. listopadu v Praze na Albertově.13:21 - V této chvíli je situace na Albertově poklidná. Podle redaktora Pražského deníku je na místě více jak dvě stě lidí. Mnoho z nich drží transparenty s heslem „Ať žije Zeman", jiní drží českou státní vlajku. Na místě je také skupinka z Úsvitu, která má plakát s přeškrtnutou muslimskou mešitou. Do prostoru před připraveným pódiem pouští policie členy Strany práv občanů a ostatní pouze po prohlídce, což vyvolává menší negativní emoce. Lidé vykřikují, ať jde policie raději hlídat na hranice. Tento proces nejspíš pozdrží připravovaný program.

13:05 - Desítky studentů a rektoři vysokých škol uctili památku medika Jana Opletala a pekařského učně Václava Sedláčka, kteří byli zastřeleni při protinacistických demonstracích v roce 1939. Zástupci akademické obce si připomněli, že to mnohdy byli právě studenti, kteří za cenu vlastního života hájili ideály demokracie. Více čtěte ZDE. 

11:53 - Na Národní třídu přišli také starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a europoslanec Jiří Pospíšil s Medou Mládkovou. K památníku proudí davy všech generací, nejen senioři, ale i mladé rodiny s dětmi. Podle našeho redaktora nikdo zatím klidnou atmosféru nenarušuje.

Oslavy 26. výročí Sametové revoluce 17. listopadu v Praze na Albertově.11:48 - Na Albertově je stále zhruba stovka lidí. Místo navštívila také primátorka Prahy Adriana Krnáčová. Studenti se dožadovali průchodu do fakulty, podle našeho redaktora jim to policie ale nedovolila. K památníku 17. listopadu pustila jen vybrané lidi. Studenti se proti tomu ohrazují. Zástupci policie dovolili vstup pouze jednomu ze zástupců studentů. Ten to odmítl se slovy: „Máte nás tam pustit všechny. Je to ostuda, že se toto děje po 26 letech a studenti nesmějí ke svému pomníku." V okolí byl slyšet také výkřik, že prezident Zeman si pronajal prostor kolem památníku pro sebe. Až na tyto události je jinak před fakultou poklid. U památníku zpívají vpuštění lidí státní hymnu. Více čtěte ZDE.

11:17 - Podle redaktora Pražského deníku, který je na Albertově, stojí před Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy zhruba stovka lidí převážně mladšího věku. Mnoho lidí drží v ruce pugét bílých květin, na místě zní reprodukovaná hudba a vše hlídají desítky policistů. Na konci ulice stojí pódium, na němž visí billboard s heslem „Ať žije Zeman" a s podobiznou prezidenta Miloše Zemana. Asi padesátimetrový prostor před pódiem je neprůchodný a obehnaný železným plotem, který hlídají policisté. Na budově Přírodovědecké a 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy visí francouzská a česká státní vlajka. Vyvěšeno je také několik transparentů s hesly „Albertov je symbolem svobody", „Ne násilí, ne kolektivní vině", „Vzděláním proti strachu."

10:59 - K památníku přišla také delegace vládní strany ČSSD v čele s premiérem Bohuslavem Sobotkou. „17. listopad je správný den na to, aby lidé vyjádřili své názory a naším úkolem je umožnit debatu a zabránit narušení veřejného pořádku, proto je v ulicích Prahy také větší přítomnost bezpečnostních složek. Naším cílem je, abychom zabránili extremistům narušit pořádek v Praze." Během pokládání věnce u památníku premiér přemýšlel o odkazu Václava Havla. Premiéra Sobotku na místo doprovázel ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier.

Oslavy 26. výročí Sametové revoluce 17. listopadu v Praze.10:53 - Miroslav Kalousek (TOP 09) na Národní tříde řekl: „Vybudovali jsme demokratické instituce, mechanismy a procesy a nyní si stejně palčivě jako tehdy uvědomujeme, že pokud nebudeme o svobodu každodenně zápasit, tak tyto mechanismy budou pouze formální a nebudou skutečné. Dnešní den je pro mě silnou připomínkou, že o svobodu musíme neustále bojovat, protože o ni můžeme snadno přijít."

10:51 - Během dopoledne na Národní třídu přicházeli také politici. Po desáté hodině promluvil u památníku bývalý prezident České republiky Václav Klaus. „Vidím obrovský problém v nedostatečné vůli rozhodnutí Evropy něco dělat," vyjádřil se Klaus k postoji Evropské unie vůči migrantské krizi. 

10:44 - Už od rána si mnoho lidí připomíná výročí 17. listopadu na Národní třídě. Podle redaktora Pražského deníku u památníku lidé rozsvěcují svíčky, pokládají květiny a provolávají hesla z roku 1989. Atmosféru místa ovlivňují nedávné tragické události v Paříži. Lidé chodí s francouzskými vlajkami a nápisy „Pray for Paris." Na místě je zatím klid, na pořádek dohlížejí policejní jednotky.

10:26 - Na Václavském náměstí, na Můstku a na Národní třídě na situaci dohlíží několik policejních hlídek. Na to, že v rizikových oblastech metropole bude v úterý policie všudypřítomná, upozornil už v pondělí i premiér Bohuslav Sobotka. „V kontextu zvýšeného napětí v souvislosti s atentáty v Paříži bude 17. listopadu posílena přítomnost bezpečnostních složek v ulicích Prahy," poznamenal předseda vlády. Rovněž politici varovali, že při akcích pořádaných během státního svátku hrozí provokace extrémistů, kteří by mohli chtít narušit poklidný průběh veřejných shromáždění. Více čtěte ZDE.

10:00 - Veřejnosti se otevřely dveře budovy ministerstva dopravy, kde měla v minulém režimu sídlo komunistická strana. V rámci připomínky boje za svobodu a demokracii si zájemci budou moci do 16 hodin prohlédnout podzemní kryt komunistických funkcionářů nebo prostory, kde býval byt někdejšího prezidenta Gustáva Husáka. Navštívit ale mohou i kancelář nynějšího ministra dopravy a místa, kde se natáčely filmy jako České století, Bony a klid 2 nebo bondovka Casino Royale.

Premiér Bohuslav Sobotka hovoří 17. listopadu k účastníkům pietního shromáždění k uctění památky studentů Hlávkovy koleje, kteří se v roce 1939 stali oběťmi nacistické persekuce.9:43 - S migrační vlnou přichází do Evropy stín války, a na strachu lidí parazitují populisté. Hněv lidí se nesmí obrátit proti uprchlíkům, uvedl premiér Bohuslav Sobotka na pietním shromáždění před Hlávkovou kolejí v Praze k uctění památky studentů, kteří se v roce 1939 stali oběťmi nacistů. Řešením uprchlické krize je podle Sobotky větší rozhodnost unie a obnovení fungujících vnějších hranic EU. Více čtěte ZDE.

9:32 - Skoro dvě třetiny Čechů jsou nyní přesvědčeny o tom, že změna režimu v roce 1989 stála za to. Opačný názor má čtvrtina lidí, ukázal aktuální průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Poměry před revolucí považuje za lepší pětina respondentů, zatímco 38 procent občanů vnímá jako lepší polistopadové poměry a dalších 30 procent při porovnání obou režimů tvrdí, že "je to tak půl na půl". Nejvíce lidé oceňují nabytou svobodu, hlavně svobodu cestovat, pracovat a studovat v zahraničí. Více čtěte ZDE.

9:14 - Sametová revoluce nesplnila všechna očekávání lidí. Po 17. listopadu sice přišla svoboda, ale i negativní jevy, řekl novinářům vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. S dalšími politiky ANO si Babiš připomněl 26. výročí sametové revoluce u pamětní desky na Národní třídě v Praze. Více čtěte ZDE.

Čtěte také: V Praze se dají 17. listopadu očekávat střety demonstrantů

Autor: Redakce, ČTK

17.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 18 000 Kč

Operátoři velínů montážních linek Montážní dělník / dělnice. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: VHODNÉ PRO MAMINKY PO MD - MOŽNOST STÁLÉ RANNÍ SMĚNY (od 6:00 nebo od 7:30 hod), Požadujeme:, manuální zručnost, spolehlivost, pravidelnou docházku do zaměstnání., Dále zodpovědnost při plnění úkolů a ochotu učit se novým věcem., Nabízíme:, možnost stálé ranní směny, stravenky, svozové autobusy, pololetní bonusy, 23 dní dovolené., , Nabízíme:, práci ve stabilní společnosti na hlavní pracovní poměr, Jedná se o jednosměnný, popř. dvousměnný provoz !!! (ranní a odpolední), odpovídající platové ohodnocení (nástup 13.000 Kč měsíčně pro ranní, 15.000 Kč pro dvousměnný provoz), , Zaměstnanecké výhody:, stravenky, dovolená navíc, pravidelné navyšování platu, pololetní prémie, , Dopravu firemním autobusem pro směnu od 6 hod z vybraných lokalit - Kladno, Stochov, Řevničov a okolí, zvažujeme možnost i pro směnu od 7:30 - dle počtu zájemců., , Osobní setkání možné PO - PÁ po 11. hodině, nejlépe si předem telefonicky domluvit přesný čas.. Pracoviště: Bontaz centre cz, s.r.o., Lesní, č.p. 401, 273 61 Velká Dobrá. Informace: Dana Mikešová, +420 725 394 829.

Obchod - Obchod Nákupčí 24 000 Kč

Specialisté v oblasti prodeje, nákupu, marketingu a styku s veřejností Pracovník/pracovnice do oddělení podpory exportu. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jsme česká společnost dodávající širokou škálu produktů a služeb v oblasti laboratorních zařízení a diagnostik od renomovaných firem v oboru. Od roku 2004 jsme se zaměřili také na vývoj vlastních diagnostických přístrojů a reagencií a nyní je dodáváme již do více jak 50 zemí světa. , , Požadujeme:, " SŠ / VOŠ (ideálně Obchod nebo Marketing), " Samostatnost a aktivní přístup (chceme energického člověka) , " Pečlivost, spolehlivost, " Umění stanovit si priority, " AJ na komunikativní úrovni slovem i písmem a NJ výhodou, ale ne podmínkou, " Zkušenosti z obdobné pozice výhodou., , Náplň práce:, " Emailová a občas i telefonická komunikace se zákazníky po celém světě (v AJ) , " Získávat a propojovat informace v rámci společnosti a to převážně mezi Výrobním, Vývojovým, Logistickým, Ekonomickým a Marketingovým oddělením , " Zajišťování a hlídání plnění uzavřených smluv a forecastů, " Vedení CRM databáze , " Organizace a případná účast na mezinárodních výstavách, " Spoluúčast na tvorbě marketingových aktivit., , Nabízíme:, " Různorodou a zajímavou práci, " Flexibilní přístup k práci a organizaci času , " Odborné zaškolení a vzdělávání, " Odpovídající mzdové podmínky (orientačně 24-30 tis.) , " mnoho benefitů (od 13. platu, notebooku, přes kvartální odměny a 5 týdnů dovolené, kurzy angličtiny, firemní fitness a další)., " Možnost účastnit se na rozvoji jedné divize - vidět za sebou dobře odvedenou práci, " V případě cestování je to vždy do zajímavých destinací (1-2x do roka), " Práci v příjemném a reprezentativním prostředí, " Zázemí stabilní společnosti s dlouholetou tradicí., , , kontakt:, Své životopisy, prosím, zasílejte na níže uvedený kontakt:, Tomáš Hanzlík, thanzlik@dynex.cz, tel.: 220 303 633. Pracoviště: Dynex technologies, spol.s r.o., provozovna buštěhrad, Lidická, č.p. 977, 273 43 Buštěhrad. Informace: Tomáš Hanzlík, +420 220 303 633.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 15 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ku vietnamské kuchyně - výroba sushi. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Přijmeme kuchaře / kuchařku na HPP., Požadujeme:, znalost přípravy vietnamských jídel a sushi., , Znalost vietnamského jazyka vítána.. Pracoviště: Trong vinh le, pracoviště, Vašatova, č.p. 1459, 272 01 Kladno 1. Informace: Veronika Le, +420 739 477 681.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 24 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů, taxikáři Řidič sk. B + E /C. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, řidičský průkaz sk. B + E, VZV výhodou., Oprávnění na sk. C vítáno., Pracovní náplň:, svoz vyřazeného elektrozařízení, Nabízíme:, stravenky, Pracovní doba: Po - Pá 7.00 - 15.30 hod., , Telefonický kontakt:, Po - Pá: 7:00 - 16:30 hod.. Pracoviště: Oeez s.r.o. provozovna kladno, Peklov, č.p. 474, 273 45 Hřebeč. Informace: Michal Toman, +420 604 577 775.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zloděj si odnesl nářadí za sto tisíc korun

Dalibor Janda

Dozvuky koncertu z března slyší politici ještě dnes

Středočeský běžecký vichr rozfoukal Tampere

Střední Čechy – Senzační úspěch vybojovali atleti z Kladna a Kolína na mistrovství světa juniorů do 19 let ve finském Tampere. Kladeňák Matěj Krsek sahal na čtvrtce po finále a ve štafetě na 4x400 m spolu s kolínskými kamarády Stanislavem Jírou, Štěpánem Hamplem a také Danielem Vejražkou obsadili pátou příčku!

V centru Prahy se zřítil strop a zranil dělníky. V sutinách by mohli být další

V Mikulandské ulici v Praze 1 se v úterý dopoledne zřítila klenba v opravované budově. Jednalo se o pád patra o rozměrech asi 5x10 metrů. Na místo vyrazily jednotky Integrovaného záchranného systému. Hasiči původně uvedli, že při neštěstí došlo k zavalení čtyř osob. Tři během krátké doby vyprostili a předali do péče záchranářů, kteří je po ošetření převezli do nemocnice. V sutinách by mohli být další dělníci.

FOTO: Láhve s minerálkou se kutálely noční ulicí

Slaný - Kuriózní událost se stala v pondělí krátce před půlnocí na křižovatce v Lázeňské ulici ve Slaném. Auto s nákladem minerálek, směřující po silnici I/16, ztratilo cestou část nákladu, který se rozsypal na vozovku.

Stamiliony na nové kotle jsou na cestě k lidem

Střední Čechy – Tisíce Středočechů čekají na své desetitisíce. Někteří se nedočkají – a teprve další vývoj ukáže, kteří z nich to budou. Taková je aktuální situace při rozdělování podpory v rámci druhé vlny kotlíkových dotací.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT