„S ohledem na žádost její rodiny nebudeme nyní zveřejňovat bližší detaily k jejímu stavu. V nemocnici jsou u pacientky přítomni její rodinní příslušníci, stejně jako zástupci české ambasády v Káhiře,“ uvádí Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve svém prohlášení.


K útoku došlo před dvěma týdny v turistickém letovisku Hurgháda v Egyptě. Kolem třetí hodiny odpoledne na pláži plné turistů osmadvacetiletý Egypťan dvě Němky zabil a další dovolenkáře zranil.

„Nejhorší je zranění na krku, ale nůž naštěstí minul míchu,“ řekl již dříve Deníku otec pobodané ženy a pokračoval: „Jsme všichni zdrceni celou událostí. O víkendu odletěla za dcerou její máma, což jí obrovsky pomohlo, jelikož dcera na tom není psychicky dobře. České velvyslanectví s námi komunikuje, jsou velmi ochotní a chtěl bych jim poděkovat. Dcera se k moři strašně moc těšila a na cestu šetřila. Naposledy totiž u moře byla ještě jako malá holka, a to v Bulharsku.“

Ministerstvo zdravotnictví nyní usiluje o zajištění českého lékařského specialisty, který by zraněnou ženu mohl v co nejbližší době navštívit a prohlédnout. Odletět do Káhiry by měl podle informací ještě dnes. Lékař má dohlížet na ženin aktuální zdravotní stav a konzultovat její případný převoz do České republiky. 


V káhirské nemocnici ale nezůstává zraněná Lenka sama. Podle informací Deníku za ženou odletěla její matka. Přítomni jsou také zástupci českého velvyslanectví v Káhiře.


Na dovolené v Egyptě byl s Lenkou také její syn a přítel. Ti jsou zatím stále na místě. Podle předchozích informací od české velvyslankyně v Egyptě Veroniky Kuchyňové Šmigolové už ale oba byli zraněnou ženu v nemocnici navštívit. 


Přestože oblíbené letovisko zasáhla tato tragédie jen před necelými čtrnácti dny, turisty to neodradilo a na dovolenou stejným směrem míří i tak. Spoléhají zkrátka na štěstí a na to, že jim se podobná tragédie vyhne.