Příkladem pro ostatní, jak k elektronické komunikaci s občany přistoupit, může být město Dobříš: ze tří kategorií získalo dvě prvenství. Nebodovalo – a ani nemohlo – jen v kategorii obcí, kde však druhým místem přinesli úspěch regionu sousedé z Mokrovrat.

Výsledky krajského kola soutěže se už tradičně vyhlašují na krajském úřadu – a není to náhoda. Kraj ji dlouhodobě podporuje, připomněla při slavnostním setkání hejtmanka Petra Pecková (STAN). „Webové stránky a elektronické služby jsou dnes nedílnou součástí infrastruktury našich obcí a měst – a jejich význam i nadále poroste,“ zdůraznila.

Ostatně i ještě nedávno platná koronavirová omezení podtrhla, jak důležité je moci vyřídit co nejvíce záležitostí na dálku a bez vazby na úřední hodiny; nejen kvůli tomu, že elektronizace úředního jednání je trend, na který si občané začínají zvykat kvůli většímu pohodlí.

Vítězové jednotlivých kategorií, tedy dvakrát Dobříš a obec Velké Popovice, budou kraj reprezentovat v celostátním kole. Vyhlášení jeho výsledků se chystá na 19. října, kdy zástupcům nejúspěšnějších obcí a měst předá ocenění předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil (ODS).

Výsledky krajského kola soutěže Zlatý erb 2021
Obce:
1. Velké Popovice
2. Mokrovraty 
3. Opolany 

Města:
1. Dobříš 
2. Žebrák 
3. místo neuděleno

Další města se účastnila soutěže o Cenu ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci; její výsledky budou vyhodnoceny v rámci celostátního kola.

Elektronické služby a projekty Smart City:
1. Dobříš – objednávání klientů on-line 
2. Tetín – mobilní rozhlas 
3. Liteň – elektronické radniční noviny Chytrý zpravodaj 

Zvláštní cenu poroty za výborně zvládnuté kritérium „Použitelnost webu, jeho ovládání, navigace a přehlednost stánky“ získala obec Sulice.

Zdroj: Krajský úřad Středočeského kraje