Spousty kaváren, promenáda a také spousty ubytovacích zařízení. Mezi nimi vévodí nepřehlédnutelná místní atrakce vodní ráj Aquaforum. Především o něm jsme si povídali s Viktorem Slezákem, obchodním ředitelem akciové společnosti Františkovy Lázně Aquaforum.

Ve vašem rozsáhlém komplexu hotelu Pawlik patří i vodní ráj  Aquaforum. Před nedávnem jste slavili výročí. Už vám je deset let. Jaké byly oslavy?

Stavba Aquafora byla významným investičním počinem, který má dodnes velký přínos nejen pro naši společnost, ale i pro celý region. Aquaforum využívají nejen lázeňští hosté, ale i místní a „přespolní" obyvatelé. Proto připravili velkou oslavu tohoto výročí s celodenním programem pro dospělé i děti.

Jak Aquaforum vlastně vzniklo? Bylo vystavěno na zelené louce, nebo to byla rekonstrukce staré budovy?

Stavba Aquafora byla investičním záměrem akciové společnosti Františkovy Lázně. Postaveno bylo skutečně na zelené louce, na atraktivním pozemku mezi hotelem Pawlik, s nímž je akvapark přímo propojen, a Císařskými lázněmi. Tedy hned u lázeňského parku, v bezprostřední blízkosti lázeňského centra. Zároveň se Aquaforum vyznačuje skvělou dopravní dostupností. Má vlastní velké parkoviště, kde hosté mohou parkovat zdarma a přímo u areálu se nachází vlaková zastávka.

Jaká je podle vás největší atrakce v areálu?

V Aquaforu je podle mého názoru nejatraktivnější ucelenost nabízených služeb a atrakcí. V areálu naleznete relaxační bazény s mnoha atrakcemi, vířivku, dětský a kondiční bazén, venkovní vyhřívaný celoroční bazén, saunu, rozsáhlé fitness studio Fitforum a další doplňkové služby. To vše je zabaleno v krásné architektuře s prvky připomínajícími antické lázně. Akvapark tohoto rozsahu a kvality nemá v českých lázních obdoby.

Jaké byly začátky? Byl areál tak oblíben, jako nyní, nebo bylo třeba vybudovat povědomí?

Otevření Aquafora bylo spojeno i s poměrně rozsáhlou reklamní kampaní, takže hosté lázní i obyvatelé z regionu byli dobře informováni a již od prvních dnů Aquaforum hojně navštěvovali. Lze říci, že návštěvnost je po celou dobu provozu dobrá a stabilní. Je však třeba dodat, že i přes dobrou návštěvnost je provoz ztrátový. Jak stavba, tak i provoz Aquafora tedy nejsou klasickou investicí a lze je tedy považovat za určitý příspěvek investora k rozvoji regionu. Věřím, že to takto vnímají i obyvatelé regionu a že Aquaforum rádi využívají.

Samotný hotel Pawlik disponujeme 148 jednolůžkovými, 111 dvoulůžkovými pokoji, k tomu 4 apartmány, z toho jedno luxusní. Jaká je vytíženost hotelu a o které pokoje je největší zájem?

Lázeňský hotel Pawlik patří k tradičním lázeňským hotelům s tradicí sahající až do začátku 19. století. Díky propojení s Aquaforem se stal bezesporu jedním z nejatraktivnějších hotelů ve Františkových Lázních a navštěvují jej tak nejen lázeňští hosté, ale i hoteloví hosté, kteří si přijedou třeba jen na víkend odpočinout a zarelaxovat v Aquaforu. Díky atraktivitě a komplexnosti nabídky je zájem velký a obsazenost všech pokojů v ročním průměru již několik let po sobě přesahuje 80 procent. Zejména v během hlavní sezóny tak bývá hotel plně obsazen.

O které z nabízených pobytů je největší zájem?

Hotel Pawlik je hotelem lázeňským, specializuje se na poskytování lázeňské léčby v nejvyšší kvalitě. V naší františkolázeňské léčebné kúře se snoubí tradiční lázeňské procedury s moderními léčebnými metodami. K léčbě jsou využívány výhradně originální františkolázeňské přírodní zdroje v nejvyšší kvalitě a dostatečném množství. V Císařských lázních, které jsou léčebným oddělením hotelu Pawlik, poskytujeme jedinou pravou slatinnou koupel podle tradičního postupu v celých Františkových Lázních. Z tohoto zaměření samozřejmě také vyplývá skladba hostů. Převážná většina z nich přijíždí za léčebnou kúrou. Máme zde ale i hosty, kteří si přijíždějí jen tak si odpočinout a zarelaxovat v Aquaforu. Zejména v období prázdnin přijíždějí i rodiny s dětmi.

Nabídka procedur je v hotelu doslova obrovská. O jaké procedury je největší zájem?

U klasických léčebných pobytů určuje plán procedur lékař podle indikace a zdravotního stavu hosta. Z volně prodejných procedur jsou nejoblíbenější procedury s užitím místních přírodních zdrojů, zejména slatiny. Je to tedy izotermní slatinnou koupel nebo slatinné zábaly. Atraktivní je také například kryosauna, která má nejen zdravotní, ale i kosmetické účinky. Oblíbeny jsou mnohé relaxační a wellnessové procedury, zejména pak masáže.

Kolik pracuje lidí v hotelových a lázeňských službách v hotelu Pawlik? Přece jen jste velká „fabrika"? Shánějí se kvalitní lidé na uvolněná místa dobře?

V akciové společnosti Františkovy Lázně Aquaforum, která provozuje lázeňský hotel Pawlik, Aquaforum a Císařské lázně, pracuje celkem zhruba 200 zaměstnanců. Kvalifikovaný personál je základem pro poskytování kvalitních služeb. Proto jsou u nás pro kvalitní zaměstnance stále dveře otevřeny. Uplatnění u nás najdou zejména kuchaři, číšníci, recepční a další profese. Ve spolupráci s ISŠ Cheb podporujeme i vzdělávání a poskytujeme praxe v různých studijních oborech.