Už letos na jaře při oslavách 75. výročí letiště byla leteckým fanouškům na nejvíce frekventovaných místech v okolí k dispozici dvě mobilní pódia. Nové vyhlídkové valy byly na přání samotných spotterů postaveny na stejných místech, kde předtím stály tyto dočasné stavby.
První val se nachází u dráhy RWY 06/24, kam se lze pohodlně dostat z obce Kněževes, druhý u křížení vzletových a přistávacích drah RWY 12/30 a RWY 06/24, kam vede pěší cesta z nedaleké Hostivice.

„Svojí aktivitou v oblasti podpory spottingu reagujeme na zájem veřejnosti a rozrůstající se základnu leteckých fanoušků, kteří okolí letiště navštěvují," vysvětlil důvody stavby ředitel Pos a dodal: „Už při provozu mobilních tribun jsme se přesvědčili, že vytvářet zázemí tohoto typu má smysl. V době příletu zajímavých letadel se na tribunách shromažďovaly desítky lidí a tyto vyhlídky se staly také oblíbeným cílem rodinných výletů."

Pro laickou veřejnost byly vyhlídkové valy doplněny informačními tabulemi, s údaji o nejčastějších typech letadel na ruzyňském letišti. Prostřednictvím přehledné mapy se lidé mohou zorientovat, co se kde v areálu nachází. Spolu s výstavbou valů byly také doplněny otvory pro objektivy fotoaparátů v oplocení ruzyňského letiště.