Jejím nejviditelnějším výsledkem se v pátek stalo uzavření čerpacích stanic jedné společnosti na Nymbursku a zabavení jejích přepravních cisteren – podle slov mluvčí finanční správy Jitky Ježkové se ale zásah většího množství firem a měl celorepublikovou působnost. Konkrétní informace ale Ježková neuvedla; zmínila pouze, že operace prováděná společně s Celní správou ČR a připravená za přispění finančně analytického útvaru ministerstva financí se odehrává také na Vysočině, v Ústí nad Labem a v Plzeňském kraji.

Jiří Barták z Generálního ředitelství cel poznamenal, že problémy se týkaly i spotřební daně, která je na pohonné hmoty uvalena. „Podařilo se nám zajistit 700 litrů nafty, ke které nejsou žádné doklady o tom, že z ní byla uhrazena spotřební daň," konstatoval.

Vlastimil Hercok, šéf společnosti z Nymburska, která se stala předmětem zákroku, jakékoli pochybení odmítá. Trvá na tom, že všechny své obchody prováděl legálně, palivo nakupoval i prodával vždy se spotřební daní, řádně zdanil i zisk – DPH tedy odvedl – a nic nedluží ani na odvodech za zaměstnance. Reprezentanti státu ale zjevně mají jiný názor – a v jeho případě prý vyčíslili škodu na 150 milionů.

V rámci celé akce Pavučina mimo jiné zabavili nemovitosti za více než 30 milionů, luxusní auta v osmimilionové hodnotě i 33 milionů korun na bankovních účtech. A také 270 tisíc litrů pohonných hmot v nádržích i autocisternách; i s nákladními vozy za půl druhého milionu. Obviněno bylo několik osob, všechny jsou stíhány na svobodě.