Podle šéfa závodu Přemysla Nováka je při náročných přípravách sportovní akce velkou výzvou právě uzavření komunikací. „Na celou trasu bude ve vymezených časových úsecích zakázán vjezd automobilové dopravě i cyklistům z řad veřejnosti. Uzavírky budou realizovány přechodným dopravním značením, dále více než šesti stovkami pořadatelů v reflexních vestách a za asistence příslušníků státní policie, pražské městské policie a dalších složek,“ uvedl Novák a připomněl, že do schránek obyvatel na trasách závodu bylo distribuováno přes čtyřicet tisíc letáků s informacemi.

| Video: Youtube

Start je v Praze, dále vedou tři různé trasy přes čtyři středočeské okresy a zpátky. Na Praze-západ projede peloton Hostivice, Jeneč, Červený Újezd a Břve, na Berounsku mohou lidé závodníkům fandit v Chyňavě a Podkozí, na Kladensku je na trase Unhošť, Bratronice, Horní Bezděkov, Dolní Bezděkov, Družec, Žilina, Lány, Běleč a Svárov, na Rakovnicku Nový Dům, Pustověty, Lašovice, Všetaty, Panoší Újezd, Hřebečníky, Týřovice, Roztoky, Křivoklát, Zbečno a Sýkořice.

close Trasa závodu ve Středočeském kraji. info Zdroj: L'Etape Czech Republic by Tour de France zoom_in Trasa závodu ve Středočeském kraji.

Česká verze závodu je ze světového pohledu třetí nejpočetnější, letos mají na trasu vyrazit tři tisíce závodníků.

Loni provázela závod unikátní atmosféra, kdy cyklističtí fanouškové měli šanci zažít atmosféru připomínající Tour de France.

Nejúspěšnější cyklisty z Česka čeká Francie. Tři nejrychlejší v absolutním pořadí mezi muži i ženami mají garantována místa na L'Etape du Tour, jedné z etap skutečné Tour de France.