Ohně v dáli si krátce před druhou hodinou všiml velitel směny hasičů monitorující práce u rozvodněné Vltavy. K požáru asi osmimetrového plavidla vyjeli po jeho ohlášení hasiči z Holešovic – torzo těla ale objevili až poté, co k ohořelé lodi přijeli na člunu. Vrak poté přitáhli k druhému břehu a ukotvili.

Prvotní šetření napovídá, že neštěstí má zřejmě na svědomí nesprávná manipulace s propan-butanovou láhví, vedoucí k výbuchu a následnému rozšíření plamenů. Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů odpoledne připomněla, že přesné okolnosti neštěstí stále zůstávají předmětem zkoumání specialistů. „Vyšetřovatelé stanovili tři možné verze. Jsou to: nedbalost při vaření, technická závada vařiče a nedbalost při používání otevřeného ohně – kouření," vypočítala Adamcová možné varianty. Která z nich je ta pravá, by měly prozradit výsledky expertiz. Konečný verdikt tak lze očekávat spíš v řádu týdnů než dnů.

Potvrzeno zatím není ani to, kdo se stal obětí plamenů. Policisté ale předpokládají, že zemřelým je asi šedesátiletý majitel plavidla zničeného plameny. Způsobená hmotná škoda se odhaduje na 120 tisíc korun. Zničena byla nejen loď zasažená výbuchem, ale sálavé teplo poškodilo také plavidlo stojící vedle.