Jak řekla Kladenskému deníku dcera majitelů, šla její matka ráno vyvenčit fenu a nestačila se divit. „Maminka se ve dveřích setkala s divokým prasetem, které zaběhlo do tatínkovy pracovny. Naštěstí byl v tu dobu na chatě, takže zvíře proběhlo pokojem, nikoho nezranilo a posléze vyrazilo zpět na dvorek, kde se dostalo do dřevníku. Protože se maminka bála o bezpečí, volala hned otci i mně a posléze jsme vyrozuměli strážníky,“ popsala dcera majitelů domu Zuzana Beránková. Povážíme-li, že majitelé domu jsou senioři v úctyhodném věku, byly obavy namístě.

Strážníci dorazili na místo neprodleně a zvíře se pokoušeli více než hodinu zpacifikovat, to mezi tím rozmlátilo na dvorku pár věci, poničilo střechu přístavku a zabarikádovalo se na dvoře v půdním prostoru. „V současné chvíli zvíře krvácí, už nám je ho i líto, ale musíme vyčkat, zda ho uspí nebo třeba myslivci odstřelí, pokud by ho někdo rozdráždil, vyrazí znovu a bylo by schopné člověku i rozpárat břicho. Divočák má obrovskou sílu,“ popsala Kladenskému deníku kolem jedenácté hodiny Beránková. 

Ohrožení majitelky domu naštěstí netrvalo dlouho. Vše nakonec vyřešil myslivec.

V sobotu krátce před polednem potvrdila mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová, že zvíře se nakonec podařilo skolit. Vzhledem k tomu, že se nikomu z myslivců do akce moc nechtělo, žádný si příliš do stísněného prostoru netroufal, museli strážníci využít zákonnou výzvu a myslivci nakonec konali z úřední povinnosti.
S ohledem na bezpečí všech přítomných lidí i kvůli možnému zavlečení nákazy, bylo zvíře nakonec usmrceno dvěma ranami loveckou zbraní.

Vzhledem k tomu, že majitel domu v Kladně-Dubí je známý kladenský spisovatel Viktor Suchel, jistě sobotní příhodu rád zpracuje do některé ze svých próz. Po víkendovém žážitku by mohl Kladeňák směle konkurovat i Hrabalovu námětu z Kerska.