„Mnoho lidí to vidí na koupalištích a zblázní se. Chtějí tetování hned, ale neuvědomují si, že se měsíc nevykoupou. Mohou to zkusit, ale hrozí různé infekce," upozornil tatér.

Stejné je to s opalováním. Lidé by měli myslet na to, že když si tetování pořídí, nesmí se nějakou dobu opalovat a vystavovat tetování slunci. „Hrozí pak, že se tetování zanítí, musí se opravovat a léčba je také nepříjemná. Navíc se může u nových tetování stát, že rychle vyblednou. Majitelé tetování by měli myslet na to, že se o kérku musejí starat celý život. Je dobré například v létě mazat opalovacím krémem s vysokým faktorem," vysvětlil.

Nadšence ale tento fakt neodrazuje. V kralupském tetovacím salónu se nechávají lidé tetovat denně. „Je to vlastně pořád stejné. Lepší je samozřejmě nechat si udělat tetování na podzim. Lépe se hojí a nelimituje vás. Ale mnoho lidí chce a má tetování proto, že se s ním chce pochlubit. Takže je jasné, že je to napadne najednou v létě," popsal situaci tatér.

Samozřejmostí je ochrana tetování. „Po vytetování námětu se chrání několik dní obvazem nebo náplastí, která se dá na tetování hned po zákroku. Po odstranění je nutné mazat pokožku, která je většinou zarudlá a bolí, nějakou hojivou mastí. To ale řekne většina tatérů svým zákazníkům přímo na místě," uvedl tatér Jaroslav Šulda a zároveň vysvětlil, že některé tetovací salóny nabídnou svým zákazníkům mast přímo v salónu.

Podobné jako s tetováním je to s piercingem. U piercingu se doba hojení odvíjí od jeho umístění. Často si jeho majitel počká několik týdnů. Chodit s novým piercingem na koupaliště se tak nedoporučuje i více než tři měsíce. Tatéři se shodují, že pokud tomuto chtějí noví majitelé předejít, měli by si počkat až na podzim.