Peníze posoužily jednak na vybudování nové podoby nácvikové kuchyňky v denním stacionáři pro klienty starší 15 let, kde se nyní mohou učit vařit i vozíčkáři (a připravovat jak běžná, tak i složitější jídla), jednak na zařízení relaxační multifunkční místnosti se speciální chodicí kolejnicí. Místnost bude sloužit také jako velká tělocvična a terapeutická místnost pro rodiče, připomněla ředitelka organizace Šárka Hájková.

Do sbírání bodů pomocí mobilní aplikace se zapojili i sami klienti a jejich okolí, uvedla manažerka provozu a zároveň pracovnice v sociálních službách Lenka Samková. Pohyb měl přitom různé podoby: společně nejen chodili, ale i jezdili – a dokonce také tančili.

„Kromě nás, klientů a jejich rodinných příslušníků, našich kamarádů a známých se do projektu zapojily desítky dalších lidí. Ani jsme netušili, kolik máme příznivců,“ konstatovala. S tím, že opravdu došlo i na tanec: když už chybělo posledních pár bodů, tým stacionáře si dal sluchátka do uší. „Přes mobily jsme si pustili svou oblíbenou hudbu – a každý po svém se pak protancoval ke společnému cíli,“ svěřila se Samková. Doplnila, že se podařilo nejen získat peníze, ale také zažít spoustu legrace a poznat nové přátele. „Pro naše klienty je důležité, že jim peníze nikdo nedal, ale sami si je vysloužili,“ zdůraznila.

Podpis dohody.
Podepsáno, kraj má nové partnery. V Polsku
Ilustrační foto.
Obyvatele paneláku ohrožovaly funkční střely