„Akci pořádáme již podesáté," uvedla za místní zahrádkáře Jana Vopravilová. Nižborských zahrádkářů je přibližně šedesát. „Výstavu připravuje přibližně dvacet nadšenců. Všichni jsme amatéři, nikdo není vyučený ani zahradníkem, ani aranžérem," pokračuje zahrádkářka, která byla i u zcela první výstavy. „Tenkrát jsme vše dělali takzvaně na koleně. Během dvou týdnů jsme museli vše vymyslet i připravit. I tak se tenkrát výstava povedla," vzpomíná Jana Vopravilová.

Na vlastní oči
Návštěvníci se mohli inspirovat vánoční výzdobou, a to ať už se jednalo o keramické, slaměné, háčkované, šité, či z korálků vyrobené ozdoby. Lidé se mohli také na vlastní oči podívat, jak se vyrábí vizovické pečivo. Předvedla jim to Miluše Šímová, která se této tradici věnuje více než dvacet let. Zájemcům vysvětlila nejen správný postup přípravy těsta, ale například i symboliku některých tvarů. „Kapřík je symbolem mlčenlivosti, štika čisté vody," sdělila Miluše Šímová.

Děti i dospělí mohli sledovat i práci řezbáře. Zpestřením byly ukázky aranžmá a stolování. Letošní výstava byla věnovaná Františkovi Nepilovi.