Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vedení i obyvatelé města Velvary bojují za zachování pobočky České spořitelny

Velvary – Počátkem léta dostali Velvarští nedobrou zprávu. Česká spořitelna se rozhodla k prvnímu říjnu zavřít svou pobočku, která na velvarském náměstí sloužila mnoho let. Důvodem je snižování stavu poboček a přesouvání poboček z méně využívaných lokalit do oblastí s hustším provozem.

16.8.2016
SDÍLEJ:

VELVARŠTÍ dělají vše pro to, aby pobočka České spořitelny zůstala ve městě zachována. Jedním z kroků je i petice v podobě výzvy občanů Velvarska k vedení spořitelny.Foto: Foto: archiv města Velvary

Podle vyjádření zástupců města Velvary bylo toto rozhodnutí představeno jako nezvratné. „I tak to ale zkoušíme zvrátit a děláme, co se dá," řekl starosta města Radim Wolák. „Je to pro nás rána a velká ztráta, obzvlášť v době, kdy se snažíme o oživení dění ve městě," dodal starosta.

Podle Woláka uzavření spořitelny bude mít mnoho významných neblahých dopadů. Nejvíce postižení budou podle něj lidé vyššího věku, kteří neovládají internetové bankovnictví. Vzhledem k nedostatečné dopravní obslužnosti v místě je pro ně velmi náročné až nemožné dojíždět do poboček ve větších městech. Velvary jsou spádovou oblastí pro mnoho obcí v okolí. Tyto klienty spořitelny již nyní zprávy o chystané uzavírce velmi znepokojují a činí jim i vedení města velké starosti.

„Druhou významnou skupinou jsou místní živnostníci, kteří dosud věřili v ověřený a jistý ústav a využívali jeho služeb. Ukládání tržeb v jiném městě je pro ně obtížné a bude pro ně komplikací," sdělil starosta.

„V dobách elektronických obchodů a nákupních center, kdy mnozí z živnostníků udržují svou službu veřejnosti spíše z morálních než z ekonomických důvodů, obávám se, přispěje krok spořitelny ke ztížení jejich situace a může vést až k zániku některých živností," dodává starosta.

Uzavření pak postihne i město. „Velvary byly vždy vnímány jako významné sídlo, které nabízí okolním obcím potřebnou vybavenost. Pro zajištění činnosti úřadu potřebujeme bezprostřední vztah s bankovním ústavem, který tímto ztrácíme. Město proto zvažuje odchod k jinému bankovnímu domu," konstatoval Radim Wolák.

Uzavírka navíc zpřetrhá pouto důvěry, které lidé dosud ke spořitelně měli. Dějiny Velvar jsou s dějinami spořitelny neodmyslitelně provázány. „Ukončení provozu pobočky přeruší dlouholetou a našimi předky pečlivě budovanou spolupráci," doplnil Wolák.

Spořitelna se v minulosti významně zasadila o rozvoj města, vybudovala městskou čtvrť Spořilov, opravila kostel, každý rok přispívala na budování silnic, chodníků a parků, podporovala kulturu i společnost.

„Hrozí, že ústav, který vždy tolik dbal o rozkvět města a hodně pro něj učinil, nyní bohužel přispěje k úpadku," dodal starosta města.

Velvarští tak dělají vše pro to, aby rozhodnutí spořitelny pokusili zvrátit. Jedním z kroků je i petice v podobě výzvy občanů Velvarska k vedení spořitelny, kterou je do 24. srpna možno podepsat na velvarské radnici.

Autor: Kateřina Řípová

Místo události:
16.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Strom pro Prahu se letos bude kácet u Berounky

Tereziánské babí léto
19

Tereziánské babí léto objektivem Jany Jiráskové

Na pacienty kladenské nemocnice čeká nový tomograf. Dokonalejší a šetrnější

Kladno – /FOTOGALERIE/Zprovoznění nového počítačového tomografu (CT) za necelých 20 milionů korun se v úterý dočkali lékaři i pacienti Oblastní nemocnice Kladno.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

S přezutím auta nemá smysl čekat

Kladno - Někteří řidiči si svůj vůz přezouvají doma vlastními silami, jiní by byli bez pravidelných služeb pneuservisů nahraní. Na několik otázek, týkajících se právě služeb pneuservisů a přezouvání pneumatik, Deníku odpověděl vedoucí kladenské pobočky Chára Sport Zdeněk Kocourek.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení