Exponáty do něj sbírá Jaroslav Vitner. Muzeum otevřel před sedmi lety, ale věci, které vypovídají o každodenním životě v době dávno i nedávno minulé, sbírá už pěknou řádku let.

„Když někde něco vidím, tak to koupím. Něco jsme objevili náhodou. Například tyhle hodiny," vysvětlil Jaroslav Vitner a ukázal na velký hodinový stroj. „Ty jsme našli v době, kdy jme dělali v kostele zvony. Tam jsme našli kus železa. Nejprve jsme nevěděli, co to je. S Ivanem Saidlem jsme přístroj sundali, dali dohromady a hodiny fungují dodnes."

Nejcennější předměty jsou ty od místních občanů, které najdou třeba na půdě. „S tím muzeum také vzniklo, aby se tu shromažďovala místní historie," řekl Vitner.

Další exponáty v muzeu jsou rozděleny tematicky. Ve chmelařském koutku najdete rozsáhlou sbírku všeho možného, co patřilo a patří k pěstování chmele. Jsou tu duté míry – věrtele, košíky. Nad správnou mírou bdí paní mírná. Vedle leží i pěkná sbírka plíšků, známek, které česáči dostali za jeden věrtel. Chmelové brigády a hezká děvčata připomínají chmelové pohlednice.

O kus dál je expozice hornictví. V okolí bývalo hodně šachet, například Perun, Richard, Karla.
„Máme tady i permoníka. vidět sice není, ale jak kope, je slyšet dobře. Protože se našel u dolu Richard, tak se jmenuje Perich," ukazoval Jaroslav Vitner.

Nechybí ani koutek hasičů. ti jsou v obci druhým nejstarším spolkem. První byli divadelníci. A samozřejmě Sokolové i myslivci.

Historii nedávno minulou najdete v rudém koutku. Je tu řada tlustých spisů, které snad nikdo nikdy neotevřel.

Historii obce pečlivě zaznamenával učitel Janoušek. Kroniku pro obec Hředle založil roku 1836. Události zaznamenával nejen od té doby, ale vracel se v historii i zpět. Po něm přišli pokračovatelé. Kronika se psala do roku 1949. Pak se začala psát nová.

Právě do kronik obce můžete také v muzeu nahlédnout. Jsou tu k dispozici samozřejmě v kopiích.
Muzeum ve Hředlích je otevřeno každou první a třetí sobotu v měsíci od 8 do 11.30 hodin.