Během odpoledne a večera zaznamenali středočeští hasiči celkem 80 událostí, které si vyžádaly jejich výjezd. Odstraňování spadlých stromů bránících dopravě z toho představovalo více než polovinu: stromy přímo na komunikacích hasiče zaměstnaly ve 43 případech; další dva byly nebezpečně nalomené a představující ohrožení. Čerpat vodu bylo třeba na šesti místech.

Žádné hlášení nicméně nebylo tak dramatické, jaké přijali kolegové z Prahy: byli voláni do Břežanského údolí, kde spadl strom na projíždějící auto. Nakonec to ale dopadlo relativně příznivě: událost se obešla bez zranění a hasiče zaměstnalo „jen“ odstraňování stromu a vyprošťování vozidla z příkopu.

close Mapka zásahů hasičů ve středních Čechách info Zdroj: HZS Středočeského kraje zoom_in

V dešti spojeném s větrným počasím hasiči ve středních Čechách zaznamenali také zvýšený počet dopravních nehod, jichž bylo 14. I v tom se ostatně naplnilo nedělní varování Českého hydrometeorologického ústavu, vybízející řidiče kvůli počasí ke zvýšené obezřetnosti. „Zranilo se dvanáct osob; většinou šlo o úrazy lehčího charakteru,“ uvedla mluvčí.

Technické pomoci v souvislosti s větrem
- Mladoboleslavsko: 21 událostí
- Mělnicko: 9 událostí
- Praha-východ: 6 událostí
- Benešovsko: 4 události
- Kolínsko: 4 události
- Berounsko: 3 události
- Příbramsko: 3 události
- Kladensko: 1 událost
- Praha-západ: 1 událost
- Rakovnicko: 1 událost

Zdroj: HZS Středočeského kraje

Na potřebnou opatrnost kvůli dešti a silnému větru středočeští hasiči upozornili na svém facebooku v souvislosti s informacemi o podvečerní nehodě na 14. kilometru dálnice D7 ve směru na Prahu. Poté, co osobní auto vyjelo na svah za svodidly, měli práci nejen hasiči, kteří mimo jiné museli vozidlo zajistit, aby nedošlo k dalšímu nežádoucímu pohybu, ale událost se neobešla ani bez zapojení zdravotnických záchranářů.

Nejvíce práce měli během pondělního odpoledne a večera hasiči na Mladoboleslavsku, kde bylo třeba zasahovat u 21 událostí. Dalšími zasaženějšími oblastmi se staly Mělnicko s devíti výjezdy a Praha-východ s šesti.