Kvůli tomu jsou některé vlaky na linkách S1, S2, S7, S9 a S12 zrušeny, na lince S7 je úplně zrušen úsek Praha hl. n. – Český Brod. Zrušeny jsou také posilové vlaky v trase Praha hl. n. – Řevnice ve špičkách. Všechny zdvojené soupravy na linkách S1, S2, S22, S7 a S9 budou až do odvolání provozovány pouze jednou vlakovou jednotkou.

České dráhy pro ČTK uvedly, že vozy odstavily do vyhřívaných hal a chtějí je postupně vracet zpátky do provozu, první již ve středu. Jednají také s výrobcem o konstrukční změně výdechů chlazení.

„Kvůli silným mrazům máme od Správy železnic hlášeno také větší množství poruch výhybek, kdy často dochází k jejich zamrznutí. Z tohoto důvodu může být omezen provoz v některých stanicích a může docházet ke zpožděním vlaků,“ doplnil ROPID.

„V okolí Prahy a ve Středočeském kraji je vlivem sněhové kalamity částečně upraven provoz některých spojů. Provoz na všech tratích je zachován, byť s delšími intervaly,“ uvedly dráhy na twitteru. Cestující by měli sledovat aktuální informace o omezeních provozu na webu ČD nebo v aplikaci Můj vlak.