„Výherní tiket podal muž v tabákovém stánku, čísla nechal vybrat náhodně terminálem Sazky. O tom, že je bohatší o téměř 251 milionů, se dozvěděl až druhý den po losování na konci pracovní směny,“ shrnuje vyjádření loterní společnosti odpovědi na otázky, jež se většinou nabízejí jako první, k výhře, která padla 13. listopadu. A dodává ještě kuriozitu: nedošlo jen na výplatu jediné výhry; byť mimořádné. „Při cestě do budovy Sazky navíc tento sázející zjistil, že je majitelem ještě jednoho výherního tiketu,“ sdělila loterní společnost. Šlo o třetí pořadí v jiném losování; zhruba o dvacet tisíc korun.

Ředitel komunikace Sazky Václav Friedmann tlumočil slova výherců, že oba chtějí zůstat v současném zaměstnání. „Působili velmi klidným a uvolněným dojmem,“ konstatoval. „Ze získaných peněz chtějí v první řadě splatit hypotéku a jiné finanční pohledávky; o dalších plánech se budou teprve pečlivě rozhodovat – nicméně už nyní jsou si jisti, že chtějí pravidelně přispívat na dobročinné účely,“ shrnul poznatky z rozhovoru s výherci.

Z budovy Sazky si dvojice odnesla čtvrt milionu korun v hotovosti; zbytek dostane v příštích dnech na bankovní účty. Právě s jejich zakládáním se prý manželé zdrželi – a přihlásit výhru dorazili až nyní. „Na místě šťastný pár zároveň zjišťoval, jak je to s nutností peníze danit. Manželé pochopitelně s úsměvem přijali informaci, že stihli vyplacení výhry ještě před platností povinného 15procentního odvodu z milionových výher,“ poznamenal Friedmann k novince, jež začne platit od Nového roku.