Na knihu se může těšit každý 10. soutěžící, který správně odpoví na následující otázku. Každý výherce obdrží jednu knihu. V soutěži jsou celkem 3 knihy.

Odpověď můžete zjistit v článku:

Vzpomínky na povodně: Kniha a výstava Praha pod vodou

Soutěžní otázka:

Jaké okamžiky mapuje kniha Praha pod vodou?

1) desáté výročí od zvolení Václava Klause prezidentem republiky

2) narozeniny významných českých celebrit

3) povodeň před deseti lety

Odpovědi zasílejte do neděle 26. srpna 2012 do 12 hodin na e-mail soutez.prazsky@denik.cz do předmětu uveďte heslo "PRAHA POD VODOU". Nezapomeňte v e-mailu uvést adresu a své telefonní číslo, na kterém Vás budeme informovat o výhře.

Chcete se o dalších soutěžích dozvědět jako jedni z prvních? Pražský deník naleznete i na facebooku.

> Všeobecná pravidla internetových čtenářských soutěží

O knize:

Fotografie ukazují známá místa v nevídaných podobách. Diváka provádějí Prahou od jihu, kde do něj pětisetletá voda vstoupila, přes Smíchov, Malou Stranu, Staré a Nové Město, Karlín, Tróju, Holešovice, až po severní okraj, kde jej opustila. „Příběh, který fotografie vyprávějí, je plný napětí, citů, ale i lidské touhy ochránit nejen životy a majetky své a ostatních, ale i starobylé pražské památky," řekla při zahájení výstavy Mrázková.

Kniha věnuje větší pozornost i jednotlivým částem města a jednotlivým událostem. Ukazuje, jak Vltavou plavaly chaty, auta, lednice, trámy, toalety, ale i obří židle umělkyně Magdaleny Jetelové. Objekt ze vzácného dřeva o váze tři tuny a výšce tři metry utrhla voda před Muzeem Kampa v Sovových mlýnech a doplavala až do Kralup nad Vltavou.