Dokument mapuje zničující povodně, které se prohnaly Křivoklátskem. Premiéru si nenechalo ujít sto dvacet diváků.

Novinář, publicista a historik Tomáš Bednařík popsal: „Tak velkým zájmem jsme byli moc potěšeni. Jedná se o čtyřicetiminutový dokumentární film. Využili jsme všechny záběry, které jsme před deseti lety pořídili a zdigitalizovali jsme je. Ve filmu je použito také mnoho fotografií, které jsme s bratrem pořizovali nejen my, ale i hasiči. Vše jsme doplnili výpovědmi lidí, kteří byli povodní nejvíce postiženi."

Slovo tak dostali například majitel již zmíněné Ludmily Franta Parožek, majitel hospody U Jezzu Pavel Škarýd, majitelé Aljašky manželé Kohoutovi, školník křivoklátské školy, manželé Krausovi… „Když lidé na kameru vyprávěli, co tehdy při těch hrůzách před mnoha lety prožívali, byl už vidět ten desetiletý nadhled, a to je dobře. Protože se nevzdali a dali se do po povodních s elánem do oprav. Objekty, které povodeň spláchla, tak byly obnoveny a dnes je na ně radost pohledět. Ve filmu jsme pochopitelně ukázali, jak pěkně tyto domy vypadají dnes," zdůraznil Tomáš Bednařík

Pokud by měl někdo zájem dokument vidět, bude mít možnost. „Film bychom chtěli promítnou v rámci našich pravidelných filmových projekcí v Informačním středisku Lesů České republiky na Křivoklátě – Amalíně. Bylo by to v listopadu," upozornil Tomáš Bednařík s tím, že případnou koupi zájemcům za režijní cenu bratři rádi zprostředkují.